Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atlantel 1203 pomocy dzieki

19 Lip 2005 21:10 852 2
 • Poziom 18  
  witam problem polega na tym ze te dziala tylko brak jest sygnalu dzwonienia a po zatym jest wszystko oki .pomocy dzieki pozdrawiam
 • Pomocny dla użytkowników
  Nie znam tego modelu ale sprawa z dzwonkiem to jedno z najprostszych uszkodzeń w aparacie. Sprawdź od strony linii elementy za kondensatorem 1uF (może być oznaczony 105). Będzie tam dioda zenera na napięcie rzędu 24-30V i układ scalony 8-nóżkowy. Może być uszkodzony przetwornik piezo, a może być tylko przerwa na przełączniku poziomu głośności dzwonka. Musisz określić gdzie ginie napięcie dzwonienia.
 • Poziom 15  
  Witam,
  sprawa w miarę prosta, najprawdopodobniej uszkodzony będzie układzik albo dioda zenera 27V, czasem przyczyną też jest zimny lut na kondensatorze. Sprawdź w czasie dzwonienia napięcie na diodzie zenera, jeśli pokazuje się tzn., że winny jest układ, jeśli się nie pojawia to dioda zenera, kondensator, rzadziej diody w mostku. nie pamiętam jakie tam jest rozwiązanie zastosowane, czy sygnał jest z przetwornika piezo, czy z głośnika, i czy ewentualnie jeśli z głośnika to czy jest on wykorzystywany również przez "głośne mówienie"bo uszkodzony może też być przetwornik piezo lub głośnik ewentualnie jeśli jest, transformatorek przekazujący sygnał na głośnik. Pomijam już kwestię przełącznika głośności dzwonienia ustawionego w pozycję " off" :) .
  Pozdrawiam,
  hubert.