Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Raspberry Pi 3 - układ ładowania baterii 8V dla Raspberry

28 Sty 2017 16:03 456 1
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie,

Chciałbym zrobić układ ładowania dla dwóch baterii 3,7V 6600mAh podpiętych szeregowo. Owy układ chciałbym wykorzystać do zasilania Raspberry Pi 3. Trochę porwałem się z motyką na słońce, gdyż nie wiem jak to zrobić :( Kupiłem ostatnio układ TP4056 lecz nie dość że ładuje baterię bardzo długo, doładowuję je do 5 V to jeszcze po podpięciu do niego malinki napięcia skaczą, amperaż jest ok. 0,70mAh i urządzenie wogole się nie załącza. Pomógłby mi ktoś stworzyć owy układ ? Nie mam za dużo doświadczenia w elektronicę.

Dodam że przed maliną stoi układ co z 8V zapewnia mi stałe 5V :)

Proszę o pomoc.
    Przemek
  • Poziom 25  
    przemek_sbs2k napisał:
    Kupiłem ostatnio układ TP4056 lecz nie dość że ładuje baterię bardzo długo, doładowuję je do 5 V to jeszcze po podpięciu do niego malinki napięcia skaczą, amperaż jest ok. 0,70mAh i urządzenie wogole się nie załącza.

Co to znaczy amperaż 0.70mAh? Kupiłeś sam układ czy całą ładowarkę zbudowaną w oparciu o niego? Jeśli całą ładowarkę to przy użyciu rezystora można zmienić prąd ładowania. Jednak dla tego układu 1A to maksimum
    Warto zwrócić okiem na gotowe rozwiązania, takie jak np DIGI-LION 2, o ile spełnia Twoje wymagania.