Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak iskry w simsonie Sr50 B4 Zapłon Platynowym

Simek Sr50 b4 28 Jan 2017 18:47 4035 20
    Simek Sr50 b4
    Level 8  
    Cześć mam Simsona Sr 50 B4 Platyny
    Jest iska dobra a po 5 kopnieciach słabnie i zanika , kupiłem nową świecę i zapalił po paru minutach zgasł sprawdziłem czy jest iskra niestety nie było jej widać .
    Za bardzo się nie znam więc proszę o pomoc 😃😃
    Simek Sr50 b4
    Level 8  
    SKM 1964 wrote:
    Prawdo podobnie zaśniedziałe platynki ( przerywacz ) , ewentualnie bardzo mała przerwa . Sprawdź to , wyczyść i ustaw przerwę . Jeżeli mocno iskrzą , to do wymiany kondensator .

Platyny nowe niedawno kupiłem przed generalnym rematem przerwa ma 0.04
    Kondesator podlaczylem do kolegi i nic się nie działo
    Simek Sr50 b4
    Level 8  
    SKM 1964 wrote:
    Przerwa za mała , powinno być 0,4 mm , nie 0,04 mm .

Sory pomyliłem się
    Simek Sr50 b4
    Level 8  
    A czy mogę założyć cewke z iskrownika elektronicznego czy będzie różnica ????
    Pedros050
    Level 43  
    Witam . O jakiej cewce mowa tej na iskrowniku czy tej która daje iskrę na świece i na jakie napięcie 6Vczy 12V? Brak iskry w simsonie Sr50 B4 Zapłon Platynowym Brak iskry w simsonie Sr50 B4 Zapłon Platynowym

Z elektronicznego nie może być montowana jest sterowana przez moduł zapłonu i czujnik hala .
    Simek Sr50 b4
    Level 8  
    Cewka WN 12V ,Zaplonowa 6V
    Pedros050
    Level 43  
    A sprawdzałeś ją czy jest sprawna na samym akumulatorze czy podaje iskrę na świece ?

Posprawdzaj sobie wszystko według tego schematu czy masz napięcie z cewki zapłonowej 6V. (Nie tej WN )

10005646..1.jpg Download (376.26 kB)Points: 1.5 for user
    Simek Sr50 b4
    Level 8  
    Posprawdzalem wszystko i mam dobrze
    Cewka zaplonowa 6v
    Pedros050
    Level 43  
    Sprawdzałeś zapłon i kondensator .
    Simek Sr50 b4
    Level 8  
    Kupiłem nowy kondesator i nie ma iskry na Starym był jaka taka iskra zapłon jest ustawiony prawidłowo tak jak był wcześniej jak jeszcze palił
    Pedros050
    Level 43  
    Cewka WN sprawdzona sprawna i mała cewka zasilająca na 6V ?Przerwa na platynkach ustawiona ?
    Zygaqra
    Level 35  
    Simek Sr50 b4 wrote:
    Kondesator podlaczylem do kolegi i nic się nie działo
    No chyba nie myślałeś, że kolega odpali ;-) Spróbuj zamienić miejscami przewody do cewki(butelkowej).
    Simek Sr50 b4
    Level 8  
    Po wymilem cała instalację iskrownik koło magnetyczne i nic na dal nie ma iskry
    Zygaqra
    Level 35  
    Simek Sr50 b4 wrote:
    Po wymilem cała instalację iskrownik koło magnetyczne i nic na dal nie ma iskry
    Nie znam tego języka :-( zastanawiam się czy wymyłeś, czy też wymieniłeś.
    jack63
    Level 43  
    SKM 1964 wrote:
    Skoro cewka zasilająca jest 6-cio voltowa

Nie jest ani 6V ani 12V. Nie ma takiego pojęcia dla cewki zapłonowej iskrownika.
    SKM 1964 wrote:
    to czemu cewka WN jest na 12 V

Bo takie cewki butelkowe montowano w Simsonach z iskrownikowym układem zapłonowym.
    Wykorzystano "gotową" cewkę Wartburga, ETZ jako autotransfomator podbijający napięcie generowane przez cewkę magneta w momencie rozwarcia przerywacza z ok 200 - 300V do ok 8 - 10 kV.

Dodano po 6 [minuty]:

PITERRR wrote:
    Z elektronicznego nie może być montowana jest sterowana przez moduł zapłonu i czujnik hala .

Tam nie ma żadnego Halla! Jest impulsator indukcyjny tzn mała cewka.

Dodano po 8 [minuty]:

Simek Sr50 b4.
    Sprawdź jeszcze raz połaczenia zgodnie ze schematem. Szczególnie połącznie masy silnika i masy cewki butelkowej.
    Sprawdź czy na pewno przerywacz jest zwarty przez ok 1/3 obrotu koła magnesowego. Przy wytartym garbiku lub skrzywiom wale może nie być luzu między krzywką a przerywaczem i styki przerywacza nie są sciskane mocno. Czasem pomaga zmniejszenie przerwy na stykach.
    Simek Sr50 b4
    Level 8  
    Okazało się że wał był lekko skrzywiony od iskrownika wymieniłem wał i trochę się poprawiło . I tak nie ma stałej iskry .
    Czy ten wał miał coś wspólnego z iskrą .
    jack63
    Level 43  
    Simek Sr50 b4 wrote:
    Czy ten wał miał coś wspólnego z iskrą .

Ma i to bardzo wiele. Wał na początku stożka nie może bić więcej niż 0,05 mm. W przeciwnym razie przerywacz nie jest zaknięty przez odpowiedni kąt obrotu. Mogą wystąpić dwa otwarcia przerywacza na obrót wału lub nawet brak zwarcia styków. Wszystko zależy jak wielkie jest bicie i przy jakim kącie obrotu jest max bicia.