Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf 4 - Nie działa funkcja dwustopniowa mechanizmu szyb

28 Sty 2017 19:55 1695 5
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam taki problem, otóż zauważyłem ostatnio że jedynie kierowca może opuszczać szyby (swoja i pasażera - wersja 3 drzwiowa) na zasadzie 2-stopniowym czyli mocniejsze przyciśnięcie włącznika - opuszczanie automatyczne lub odwrotnie zamykanie, a jak lekko się przyciśnie to skokowo się szyba otwiera.

Natomiast pasażer może jedynie w systemie 0/1 czyli albo otwiera albo nie, jak otwiera to tylko do momentu aż nie puści, jak puści - szyba stoi. W czym może być problem? we włączniku?
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Prawdopodobnie nie posiadasz tej opcji dla strony pasażera niektóre samochody mają tą opcję tylko od strony kierowcy, musisz się dowiedzieć czy twój model ma taką funkcje dla pasażera... Jeśli działało wcześniej sprawdź najpierw przycisk (powinien działać dwustopniowo) i wtyczkę przycisku
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    Taką funkcję ma tylko włącznik po stronie kierowcy i tylko dla przednich szyb, reszta przełączników jest jednostopniowa.
    Czyli pasażerowie muszą trzymać guzik by szyba jechała - sama się nie zamknie/otworzy po krótkim naciśnięciu przycisku.
  • Poziom 8  
    Ok Panowie, tylko że instrukcja mówi trochę inaczej

VW Golf 4 - Nie działa funkcja dwustopniowa mechanizmu szyb

Mało tego moja wersja to 1,8T gti, sportowe fotele + grzanie foteli, podłokietnik, lusterka podgrzewane, climatronic, halogeny przód, felgi aluminiowe itd..kluczyk scyzoryk, więc dziwne zeby były takie ograniczenia przy akurat włączniku opuszczania szyb?
    ale fakt sprawdzę jak chodzi "na sucho" włącznik od str pasażera.
    Myślałem że wedle instrukcji każdy golf mk4 miał taką opcję, oczywiście jeśli były elektryczny szyby ;) ?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Wystarczy że naciśniesz na włącznik to poczujesz czy jest jednostopniowy czy dwustopniowy.
    Powinna być widoczna różnica jak po stronie kierowcy w przełączniku.
    Golf 4 nie miał halogenów tylko światła przeciwmgłowe.
    Ja miałem jeszcze spryskiwacze na przednie reflektory, czujnik deszczu a nie przypominam sobie by czujnik po stronie pasażera działał jak opisuje instrukcja.
    Wystarczy rozebrać włącznik, jeżeli ta funkcja jest to mają być cztery gumki pod przyciskiem (tak jak w pilotach RTV) i wlutowane rezystory na płytce.
  • Poziom 41  
    Jeżeli jest ta funkcja to musisz przyuczyć drzwi pasażera do automatu.
    -Opuszczasz szybę pasażera do samego dołu
    -przytrzymujesz włącznik opuszczania przez sekundę, dwie.
    -podnosisz szybę do samej góry
    -przytrzymujesz włącznik podnoszenia przez sekundę , dwie.

To jest proces samoadaptacji, jeżeli to nie pomoże tzn że tej funkcji nie ma. Mogą być też uszkodzone włączniki.