Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat głowicy do wytłaczarki do tworzyw sztucznych

guzio14 28 Sty 2017 20:33 483 10
  • #1 28 Sty 2017 20:33
    guzio14
    Poziom 9  

Witam, poszukuje schematu wytłaczarki do tworzyw sztucznych z polietylenu (produkcja poprzez rozdmuch)
    chodzi o uzyskanie takiego efektu:

W szczególności interesuje mnie schemat głowicy z dyszą.
    Pozdrawiam.

• #2 31 Sty 2017 12:25
    Tommy82
    Poziom 39  

To jest butelka na ketchup.
    Dół jest rozdmuchiwany w formie. Maszyny są różne lat temu wiele większość to już były automaty.
    Najpierw podajnik ślimakowy podaje materiał który jest podgrzewany i wyciskany jako taka plastyczna rura. owa rura jest łapana dwuczęściową forma i odcinana. Od góry do formy schodzi głowica która rozdmuchuje.
    Nakrętka to już cholera wie. Raczej wtryskarka chociaż jak robiona jest taka od ketchupu lub podobna to chyba nigdy nie widziałem.

• #3 31 Sty 2017 20:49
    guzio14
    Poziom 9  

Właśnie wiem że z rękawa "gluta" jest formowana przez rozdmuch. Chodzi mi o pasek (tą rewizjie lub jak kto woli wizję w takiej butelce) wiem tyle że rękaw który wychodzi z głowicy ma już ten pasek. A ja szukam odpowiedzi jak ten pasek powstaje w tej głowicy. Czyli najlepszy był by schemat takiej głowicy. Chcemy w pracy przerobić głowice jedno kolorowa na taką która nam umożliwi produkcję wyrobów z taką rewizją(paskiem).
    Pozdrawiam.

• #4 01 Lut 2017 10:13
    mosfetkiler
    Poziom 21  

Będąc swego czasu na praktyce w fabryce kabli zaobserwowałem, że podłużny pasek o innej barwie nakładany na izolację żyły kabla był formowany przez dołączoną do głowicy wytłaczarki inną malutką wytłaczarkę. Niewykluczone, że i w tym przypadku potrzebny jest podobny układ.

• #5 01 Lut 2017 10:27
    Tommy82
    Poziom 39  

@mosfetkiler
    I tak i nie na pewno potrzeba dodatkowego podawania materiału białego bo trasa czerwonego tego się raczej nie przepuści natomiast położenie białego paska na czerwony nic nie da bo chodzi o wskaźnik poziomu. Ten pasek będzie zapewne wychodził na złożeniu formy co też może sprawę komplikować podczas rozdmuchiwania.
    Natchnienia szukał bym w kolorowej tubce pasty do zębów. To znaczy takiej z której kolorowa pasta wyłazi.

• #6 01 Lut 2017 16:12
    phantom48
    Poziom 26  

Są wytłaczarki dwu i więcej ślimakowe, tworzywo wciskane jest do jednej głowicy formującej, można tak wytwarzać profile wielokolorowe.

• #7 01 Lut 2017 18:44
    guzio14
    Poziom 9  

phantom48 napisał:
    Są wytłaczarki dwu i więcej ślimakowe, tworzywo wciskane jest do jednej głowicy formujące
    Właśnie o ten schemat mi chodzi :) takiej głowicy, a najlepiej do maszyny formującej tuby, rury, lub butelki :)

• #8 01 Lut 2017 19:18
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Tommy82 napisał:
    Raczej wtryskarka chociaż jak robiona jest taka od ketchupu lub podobna to chyba nigdy nie widziałem.
    Wtrysk gorącokanałowy.
    To się robi na wtryskarce z dwoma ślimakami. Razem z czerwonym materiałem wtłaczany jest wąską dyszą biały. Potem się to rozdmuchuje.
    guzio14 napisał:

W szczególności interesuje mnie schemat głowicy z dyszą.
    Formy to Ci nie narysuję. Zbyt dużo roboty.
    guzio14 napisał:

Właśnie o ten schemat mi chodzi :) takiej głowicy, a najlepiej do maszyny formującej tuby, rury, lub butelki :)
    O chłopie. Za takie schematy to się grubą forsę płaci.

• #9 01 Lut 2017 19:42
    guzio14
    Poziom 9  

Forma wiem jak wygląda nawet z kanałami chłodzącymi :)

Cytat:
    O chłopie. Za takie schematy to się grubą forsę płaci.

nawet za poglądowy schemat?

• #10 01 Lut 2017 19:51
    Tommy82
    Poziom 39  

Schemat poglądowy w tubce pasty do zębów znajdziesz robi dokładnie to samo.

• #11 01 Lut 2017 20:58
    guzio14
    Poziom 9  

Znalazłem coś takiego:

Link

Chyba by było coś takiego tylko mamy tu dwie warstwy a mi trzeba jedną.
    czyli powinno być:
    oczywiście do kanaliku z bezbarwnym tworzywem oddzielny układ wtłaczający.
    Waszym zdaniem miało by to prawo działać?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME