Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet Ecocondens Integra 24 - Praca kotla przy zamknietych petlach

spirit85 28 Jan 2017 22:13 969 8
Optex
    spirit85
    Level 2  
    Dzien dobry. Mam kociol termet ecocondens integra 24. W calym domu podlogowka. Z rozdzielacza wychodzi 8 petli.
    4 petle na jeden termostat 3 na drugi i jedna petla stale otwarta.

Jedna petla stale otwarta jest po to zeby byl mozliwy caly czas przeplyw (nie mam by passa)
    Problem w tym, ze przy zamkniętych 7obiegach (np sloneczny dzien) gdy nie ma potrzeby dogrzewania wody kociol co okolo 3min wlacza sie i dogrzewa wode CO do zadanej temp i sie wylacza. Woda grzeje sie jeszcze przez chwile, wiec dochodzi do temp wyzszej niz zadana. Po czym wyskakuje sygnalizacja L3.

Chciałbym, uniknac takiej sytuacji i np wylaczyc grzanie co w czasie gdy 7 petli jest zamknietych. Da sie to w prosty sposob zautomatyzowac?
    Mysle , ze dzieki temu spadlo by mi troszke zuzycie gazu (ew tez pradu) i zywotnosc kotla moglaby sie wydluzyc.
  • Optex
  • Optex
    spirit85
    Level 2  
    Mam obecnie dwa regulatory, jeden na gore (do 3ch silownikow), jeden na dol (do 4ch silownikow).
    piloo1
    Level 13  
    Patrzę na dokumentację Integry i nie mam tam błędu L3. Generalnie przy otwartej jednej pętli kocioł będzie działał tak jak w opisie. Czy kocioł posiada czujnik zewnętrzny i regulację pogodową ? Może warto zmienić parametry kotła, aby regulatory nie zamykały całkowicie pętli ?
    spirit85
    Level 2  
    L3 pojawia sie na wyswietlaczu gdy temperatura wody przekroczy o 5stC zadana temp. WG, ale nie wiem czy w tym momencie zatrzymuje sie tez pompa CO?

Posiadam czujnik zewnetrzny i temp WG jest zadana wg KG.
    Obawiam sie, ze troche pomoc w tej sytuacji moze jedynie regulator pokojowy podlaczony do kotla, ale co wtedy z tymi podlaczonymi do pokoi. Wedlug instrukcji L3 pojawia sie rowniez jak regulator temp pomieszczenia zasygnalizuje osiagniecie zadanej temp w pomieszczeniu (przestaje grzac WG).
    Problem w tym, ze nie podoba mi sie regulator firmy honeywell, a jest to dosc duzy wydatek patrzac na to, ze nie do konca potrzebny.
    serwo66
    Level 25  
    L3 nie jest błędem tylko przekroczeniem temp. o 5 stC. Integra ma funkcje pogodówki tylko na podłogówkę może to trzeba przestawić.
    piloo1
    Level 13  
    Aby niepotrzebnie nie komplikować układu, można nieco obniżyć współczynnik krzywej grzewczej, ale generalnie praca kotła jest prawidłowa, L3 będzie po obniżeniu nieco rzadziej się pojawiać. Gdyby się w ogóle nie pojawiało, znaczy, że współczynnik krzywej grzewczej jest za niski.
    spirit85
    Level 2  
    Dziekuje za odpowiedzi.

A co sie stanie jakbym zamknal wszystkie petle i nie mam zadnego by-passa?
    Czy pompa w tym momencie przestaje pracowac, czy jest bardziej obciazona?

Czy L3 swieci sie do czasu az spadnie temperatura, czy przez okreslony czas, np. 180s?
    szach11
    Level 12  
    L3 się świeci do momentu kiedy temperatura nie spadnie 5 stopni poniżej zadanej. Na twoim miejscu zadzwoniłbym do serwisu dopytać o szczegóły .