Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Whirlpool ADGI 851 FD - Brudne naczynia, czasami pozostawia detergent

29 Sty 2017 09:31 711 7
  • Poziom 22  
    Witam,

Na programie 60min obserwuje raz na kilka myć, że pozostawia dość dużo detergentu. Na programie 135m nie obserwuje takiego zjawiska. Testy na przestrzenie 2 miesiecy.

Serwis kazał mi umyc spryskiwacze, na ktorych nie widze sladu brudu i wg mnie są drożne, odczyścic filtr, sprawdzić ilosć soli i dobór twardości, cisnienie wody, swobodę poruszania ramion spryskiwaczy, suchość detergentu, uutawienie naczyń... Słowem wszystko co możliwe.
    ===
    Wczoraj na programie 60m zauważyłęm, że naczynia pozostały brudne, chociaż w koszu dolnym było tylko kilka małych talerzy a w górnym tylko szklanki.

Wydaje sie, ze jest jakis problem z wydajnoscia spryskiwaczy. Ciśnienie wody jest ponad 2bar.

Kilka miesięcy temu walczyłem z problemem braku wypompowywania wody - wtedy okazało się, że wadliwy był kontroler mimo standardowych rad typu zatkany filtr, szkło w wirniku pompy itd.

Może ktoś ma jakieś sugestie jak namierzyć problem?
  • Specjalista AGD
    bgolab napisał:
    spryskiwacze (...) są drożne
    Otwory, szczególnie te na końcu nie zatkane? Ten sprzęt powinien chyba jeszcze być na gwarancji.
  • Poziom 22  
    Spryskiwacze sa w idelnym stanie - nie widze żadnych zabrudzen.

Rozmawialem z serwisem i w kółko powtarzaja to co pisałem wyżej.
    Poprzednio też tak mówili jak zgłosiłem usterke z wypompowywaniem wody. Przyszedł serwisant właczył zmywarkę i wode wypompowalo (ta co została z poprzedniego mycia) i uznał, że pompa działa. Ale zmywarka nadal pozostawaiała wodę. I dopiero za drugim razem wymieniono sterownik (zawieszał się przed ukończeniem mycia).

Whirlppol zawsze przestrzega przed nieuzasadnionym zgłoszeniem gwarancyjnym więc staram się rozeznac temat by nie płacić bez sensu.

Dodano po 16 [minuty]:

Zdjalem spryskiwacz - wlalem wode z kranu - wszyskie otwory sa drozne.

Dodano po 37 [sekundy]:

Zreaszta nie ma najmniejszych zabrudzen.
  • Specjalista AGD
    Trzeba sprawdzić czy łopaty się obracają zawsze a nie tylko na początku . trzeba też sprawdzić czy zawsze grzeje wodę bo detergent może zostawać jak nie wpadnie do wody i jak woda jest zimna.
  • Poziom 22  
    Grzeje na pewno na koncu bo jest gorąco. W srodku mycia to nie wiem.
    Z łopatami też nie łątwo sprawdzić by sie nie dac ochlapac;)

Dodano po 3 [godziny] 3 [minuty]:

Znajomy zasugerowal sprawdzenie szczelnosci polaczenia srodkowego spriskiwacza (tego co pewnie wyplukuje detergent) ze zmywarka - byc moze jest nieszczelne polaczenie...

Nie wiem czy taka nieszczelnosc by obnizyla cisnienie w dolnym spryskiwaczu na tyle by ten nie byl wstanie plukac naczyn.

Inna sprawa jak stwierdzic taka nieszczelnosc.
  • Poziom 22  
    Skontaktowałem się z Whirlpool i powiedziano mi jak zwykle, że wyślą serwisanta ale jak problem się nie ujawni podczas wizyty to będę musiał zapłacić.

Jest to standardowa odpowiedź tej firmy. Mam także na "gwarancji" Whirpool płyte ceramiczną, która wyłącza sie podczas redukowania mocy raz na kilka dni i też wtedy straszono mnie w ten sposób.

Pierwszy raz spotykam się z takim podejściem do Klienta. Ku przestrodze dla innych.

Dodano po 5 [godziny] 48 [minuty]:

Aktualizacja:
    -detergent jest nieusuwany losowo rowniez na programie intensywnym
    -spryskiwacze czyste, koszt w polozeniu zarowno gorym jak i obniżonym (chciałem wyeleminować problem z spryskiwacza podłaczeniem do obudowy)
    -prosze calgonit albo finish, suchy, swizy, niezbrylony
    -filtr czysty/pusty
  • Poziom 22  
    Ostatnio zaczela zostawiac matowe slady na naczyniach. Nie zmywaja sie normalnie. W occie puscily - to tak jakby kamien. Sól jest w zmywarce. Twardosc ustawiona zgodnie z infomacjami z MPWiK.

Moze ktos ma jakis pomysl. Whirlpool nie pomogł mi.
  • Poziom 22  
    Sprzet jest dosc kiepskiej jakosci :
    - nie wolno wkładac za dużo naczyń, garnki mu przeszkadzają bo wtedy słabiej myje
    - oczywiście sól powinna być zawsze uzupełniona

Generalnie zachowanie tej zmywarki nie jest deterministyczne