Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tl-wr841n, airbox - Połączenie WDS- brak internetu

seba2586 29 Jan 2017 10:28 1479 6
    seba2586
    Level 10  
    Cześć dzień dobry.

Ostatnio pojawił mi się problem ze skonfigurowaniem routera TPLINK tl-wr841n tak żeby zrobić go mostem do airboxa LTE od orange.

Schemat wygląda następująco:

-airbox z kartą GSM, który rozsyła internet po sieci WIFI
    -tl-wr841n(1) podłączony do airboxa przez WPS
    -tl-wr841n(2) odłączony do pierwszego tl-wr841n przez kabel

W chwili obecnej internet nie trafia nawet do tl-wr841n(1) podłączonego przez WPS, ping z tl-wr841n(1) do airboxa idzie ale internet nie przechodzi.

Jakieś sugestie?
    bogiebog
    Level 43  
    Wgraj gargoyle do tych 841 obu, może będzie lepiej.

Jak airbox/841 WPS WDS nie działa to ustawisz WISP.
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    WPS czy WDS bo to mała różnica jest?
    dedito
    Level 39  
    seba2586 wrote:
    Jakieś sugestie?
    Przede wszystkim strony status wszystkich routerów i konfiguracja sieci urządzenia z którego testowana jest łączność.
  • Helpful post
    matek451
    Level 43  
    WDS nie zadziała między WR-841 a Airboxem, to zawodny tryb nie działający między takimi dwoma routerami. Ponosisz konsekwencję wyboru słabiutkiego routerka MiFi w Orange nie posiadającego portów LAN. Gdybyś miał router stacjonarny LTE to po LAN przy słabym zasięgu WiFi zastosowałbyś dodatkowy AP podpięty do niego kablem lub transmiterami PLC po sieci elektrycznej. Jedyna rada, zmiana OFW na WR-841 na Gargoyle 1.6 i konfiguracja http://tplink-forum.pl/index.php?/topic/566-t...dge-i-przeka%C5%BAnikrepeater-na-gargoyle-pl/ Jaka to wersja WR-841? Obrazy Gargoyle 1.6 na http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/
    seba2586
    Level 10  
    Matek451 dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Modem Orange to na szczęście nie był mój wybór.
    Chciałbym się zastosoać do Twoich rad tylko nie wiem która wersję Gargoyle i jak wrzucić na wr-841n, wersja to 11.1.

Chyba, że masz propozycję dobrego modemu LTE w rozsądnej cenie?
  • Helpful post
    matek451
    Level 43  
    Dla tej wersji WR-841v11 brak obrazu na Gargoyle 1.6 od Cezarego. Na nowszym Gargoyle 1.9 od niego ten router już nie występuje, po prostu nie zajmuje się już routerami o tak małej ilości pamięci flash. Pewnie dla WR-841v11 dostępna jest wersja 1.9 na ogólnym forum https://www.gargoyle-router.com/download.php ale czy w tym obrazie jest możliwość skonfigurowania mostu bezprzewodowego + przekaźnik nie wiem. Nie zajmuję się teraz nim. Może kolega moderator coś podpowie. A co to jest rozsądna cena za stacjonarny router LTE? minimum to 250 zł za B315 . Tsk jak pisałem gdyby byłyby problemy z zasięgiem to do niego zawsze można podłączyć dodatkowy AP po LAN kablem lub transmiterami PLC. Jako AP można uzyć WR-841.