Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię]Gramofon Artur Unitra - szukam potencjometrów

marczyho 29 Jan 2017 10:33 1827 8
Termopasty
    marczyho
    Level 7  
    Witam,
    Bardzo proszę o pomoc z znalezieniu potencjometrów do gramofonu Artur. Jest to sprawa honoru, gdyż przyszły teść poprosił o naprawienie bo sam nie potrafił dostać części. Poszukuję następujących potencjometrów suwakowych:

1. 100k, Bx2 87-05
    2. 100k, Ax2 86-12
    3. 100k, Ax2 36-12
    4. 47k, Ax2 87-0,4

oś 35 mm

Problemem jest układ nóżek, który przedstawiam na rysunku w załączniku.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Termopasty
    Adam-T
    Level 39  
    Czy to takie jak na all... aukcja nr 5353105709?
    marczyho
    Level 7  
    Ok, ze 100k nie będzie większego problemu. Gorzej jest z 47k, w sieci nie potrafię znaleźć takiego z 6 nóżkami w takim ułożeniu.
  • Termopasty
    Adam-T
    Level 39  
    To może inaczej. Dlaczego chcesz je wymienić?
    marczyho
    Level 7  
    Chcę wymienić ponieważ gramofon nie gra prawidłowo (gra bardzo cicho). Ten 47k odpowiada za balans i gdy nim intensywnie poruszałem to gramofon zaczął grac trochę głośniej, jednak dalej nie jest to to co powinno być, raz gra jedne kanał, poruszam to oba i tak w kółko. a co do tych 100k to trzeszczą przy ruszaniu. Najbardziej zależy mi na tym 47k.
    Adam-T
    Level 39  
    Poszukaj, popatrz, poczytaj o regeneracji potencjometrów suwakowych. Możesz dać też tutaj na elektrodzie ogłoszenie, że kupisz taki potencjometr, może ktoś będzie miał i odsprzeda.
    Zygaqra
    Level 34  
    Powinienem coś w swoich złożach znaleźć, które dokładnie szukać i jakie wyprowadzenia, bo były takie do druku i z uszkami do lutowania przewodów ;-) o jakiej osi piszesz w suwakach?
    marczyho
    Level 7  
    Chodzi mi o wszystkie ale te 100k znalazłem juz w sieci. Wyprowadzenia są klasyczne na płytkę, jedynie te środkowe są z uszkiem ale nie są potrzebne z uszkiem bo też będą wlutowane w płytkę. Jak znajdziesz to chętnie odkupię 47k liniowy. Jest to suwak od balansu.
    JaKotlinka
    Level 14  
    mam taki gramofon Artur . Ma uszkodzoną wkładkę czyli igłę reszta była w porządku . Jak Cię interesuje to się odezwij