Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S5 Neo - Rozładowuje baterię, pobiera prąd nawet gdy wyłączony

Kubik213 29 Sty 2017 13:29 1572 5
  • #1 29 Sty 2017 13:29
    Kubik213
    Poziom 12  

Witam, problem zaczął się od momentu gdy telefon leżał w śniegu jakieś 5 minut, po czym ciężko było go naładować i wyświetlał się komunikat wilgoci w gnieździe ładowania.
    Od tego czasu całkowicie rozładowuje baterię do 2-2.3V pomimo że jest podpięty do ładowarki. Wykrywa ładowarkę i pokazuje że "niby" ładuje telefon prądem 930-1100mA (Charge Monitor), a tak naprawdę % baterii idzie w dół. Zakupione dwie dodatkowe nowe baterie. W momencie gdy rozładuje baterie do 2.3V nie da się nic z tym telefonem zrobić, nawet nie wykrywa tej baterii w gnieździe.

Podłączyłem naładowaną baterię przez amperomierz do telefonu i telefon pobiera prąd 0.26 A (czyli aż 260 mA) nawet gdy jest całkowicie wyłączony! Rozważam zwarcie w układzie ładowania, jednakże nie mam pomysłu gdzie dokładnie. Posiadam sprawnego galaxy S5 i sprawdziłem jaki powinien być pobór prądu przy wyłączonym telefonie: 0.7mA.

Jakieś sugestie? Któryś scalak w układzie ładowania do wymiany?

P.S. Poza tym telefon funkcjonuje w 100% poprawnie, wszystko działa...

0 5
  • TermoPasty.pl
  • TermoPasty.pl
  • #3 29 Sty 2017 17:47
    Kubik213
    Poziom 12  

Czym mogę wymyć płytę w domowych warunkach? Chyba jutro zakupię IPA

0
  • #6 29 Sty 2017 19:14
    Kubik213
    Poziom 12  

Dokładnie wiem o czym mówisz, bo już takowego wyjmowałem i uszkodziłem... ale postaram się tym razem ostrożniej

0