Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka ASPA 1js60 naprawa

29 Sty 2017 13:31 2235 2
  • Poziom 1  
    Witam , jest to mój pierwszy post , więc proszę o wyrozumiałość , jeżeli nie dopełniłem wszystkich obowiązujących na forum zasad. Chciałbym zapytać bywałych w temacie Kolegów o sprężarkę ASPA 1js60. Po pożarze poprzedniej ( chińskiej) sprężarki postanowiłem wykorzystać zbiornik z poprzedniczki zabudować na nim sprężarkę z silnikiem z kompresora ASPA 1js60 . Nie mogę znaleźć jednak żadnych instrukcji do tej sprężarki . Interesuje mnie , dlaczego na przedniej ściance sprężarki jest dwa wzierniki (na zdjęciu) , jaki olej i w jakiej ilości stosować ( nie jestem pewien czy w czasach produkcji tych sprężarek olej sprężarkowy był standardem) oraz ile tego oleju nalać i w jaki sposób , bo śrubę spustową znalazłem , ale korka do nalewania już nie :|. I jeszcze jedno , czy kierunek obrotów w tej sprężarce ma znaczenie , bo wiem ,że niektóre sprężarki mają specjalne "zabieraki" służące do smarowania układu korbowego . Za wszelkie uwagi będę bardzo wdzięczny :|
  • Poziom 16  
    Sprężarka ta była montowana w Lokomotywie elektrycznej 303E. Mam gdzieś instrukcję, znajdę, napiszę. Olej LDAA100 lub samochodowy, mineralny 20W40 lub 15W40 wlejesz przez spust przekręcając do góry dnem lub wykręcając górne oczko. Poziom oleju, ma być pełne dole oczko z małym bąbelkiem w jego górnej częsci. Kierunek obrotów dowolny.
    Dane katalogowe:
    Czynnik roboczy - powietrze
    Max ciśnienie robocze - 0,8 MPa
    Wydajność przy ciśnieniu 0,8 MPa - 4,5 m3 /h
    Dopuszczalna prędkość obrotowa wału korbowego - 1800 obr./min.
    Średnica cylindra - 60
    Objętość skokowa - 102 cm3
    Sposób smarowania - rozbryzgowy
    Gatunek oleju - Selektol Specjal 20W/40
    Sposób chłodzenia - powietrze
    Zapotrzebowanie mocy przy cisnieniu tłoczenia 0,8 MPa - 1,1 kW
    Masa sprężarki - 6,4 kg
  • Poziom 1  
    Witam.

Mam stary agregat sprężarkowy Aspa 1JS60M (jednotłokowy z dwoma małymi butlami) 6l pojemności.
    Zestawów naprawczych do niego za specjalnie nie widzę. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że będą pasować części ze sprężarki 3jw60, ale czy na pewno? Chodzi mi głownie o zaworki, tłok, pierścienie, uszczelki pod cylinder i głowicę.
    Utwierdzi mnie ktoś w przekonaniu, że części z 3wj60 będą pasować, bądź wyprowadzi mnie ktoś z błędu?