Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze wzmacniaczem Onkyo charczący głośnik

29 Sty 2017 15:31 489 6
  • Poziom 4  
    Mam problem z wzmacniaczem : Onkyo TX-7620 140W 8Ohm chodzi o to,że kiedyś miałem tonsilki 40 watt i zawsze lewa kolumna lekko charczała ( niskotonowy) a drugi chodził luz bluz ;). Ostatnio zakupiłem Altusy 110 i to samo lewy głośnik niskotonowy charczy i oddałem go do naprawy, to nie wina wejścia na kable bo sprawdzałem kilka razy, to też nie wina komputera,jedyne co mi zostaje do stwierdzenia to zepsuty głośnik albo coś z wzmacniaczem , kolumny były używane ale przed moim zakupem został zregenerowany, a wzmacniacz dostałem za free.Stare kolumny oddałem bratu on kupił wzmacniacz Telefunken jakiś 170W 4Ohm i nic nie charczało,trochę się wkurzyłem i przyniosłem stare kolumny, podłączyłem do Onkyo i lewy nadal charczał a prawy ładnie grał.
  • Poziom 32  
    Zamieniałeś kolumny miejscami? Wygląda na uszkodzony lewy kanał.
  • Poziom 4  
    osiniak75 napisał:
    Zamieniałeś kolumny miejscami? Wygląda na uszkodzony lewy kanał.
    Tak zamieniałem i to samo
  • Poziom 32  
    Czyli prawa która grała luz bluz podłączona na lewym kanale charczy?
  • Poziom 4  
    osiniak75 napisał:
    Czyli prawa która grała luz bluz podłączona na lewym kanale charczy?
    ymmm nie nie, ta ta luz bluz dalej ładnie na lewym kanale a ta lewa na prawym dalej charczała
  • Poziom 32  
    Podłącz obie (pojedynczo) pod lewy a potem pod prawy kanał wzmacniacza i będzie wiadomo czy to kolumna charczy czy wzmacniacz.
  • Poziom 4  
    osiniak75 napisał:
    Podłącz obie (pojedynczo) pod lewy a potem pod prawy kanał wzmacniacza i będzie wiadomo czy to kolumna charczy czy wzmacniacz.
    Czyli kolumna charczy . Głośnik dałem do naprawy więc myślę,że zniknie charczenie