Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota 2.4vvti benzyna automat - Goracy silnik a reakcja na pedał gazu

29 Sty 2017 18:21 723 4
  • Poziom 5  
    Zauwazyłem po uporczywej walce z gorszymi osiagami auta ktore nadal nie zostaly rozwiazane , ze gdy silnik sie zagrzeje to traci na mocy na wyzszych obrotach ale jest bardzo czuly na dotkniecie gazu w pierwszej fazie przy ruszaniu bo gdy zrobie to za mocno musze szybko odpuscic gaz i dodac ponownie i to pomaga rozpedzic go .Natomiast gdy sie docisnie pedal gazu mocniej stanowczo to slabo przyspiesza trzeba robic to z wyczuciem .A gdy silnik jest zimny to nie jest czuly tak na pedal gazu ale za to przyspiesza na wyzszych obrotach.Kolejny objaw jest taki ze auto odpala zawsze od strzała ale na goracym silniku robi to z przydaławieniem ,-przyduszeniem nie ma czystego lagodnego przejscia ,a gdy silnik jest zimny lub tylko ostygnie nie ma tego efektu pali czysciutko.
    Sprawdziłem wszystko co mozliwe zadnych nieszczelnosci silnik pracuje rowno ,wkreca sie na obroty normalnie lecz podczas jazdy po puszczeniu gazu nie opadaja od razu tylko z opoznieniem chyba ze to normalne
  • Poziom 5  
    Nie pierwszy raz ale skrzynia dziala prawidlowo a objawy bylyby caly czas a pojawiaja sie roznie w zaleznosci od dnia i pory .A watpie by przu 90 ty km w toyocie byl problem ze skrzynia.Zreszta bylem u speca od automatow i jedyne co powiedzial ze przydalaby sie wymiana oleju bo jest juz stary .
  • Poziom 43  
    Jeżdże różnymi Toyotami z automatem od lat, i powiem Ci, ze potrafi się czasem zachowywać dziwnie. Być może wynika to ze zmian lepkości oleju przy zmianach temperatury, choć u mnie jest zawsze ta sama cały rok. Ostatnio w swoim Windom'ie zauważyłem opóźnione rozłączanie się sprzęgiełka kłowego blokującego własnie sprzęgło hydrokinetyczne (po odjęciu gazu zwalnianie samochodu wraz z obrotami do pewnego momentu) ~40km/h. Jeździłem z podłączonym kompem diagnostycznym i nic nie pokazał. Wracając jednak do Ciebie, raczej problem silnika, sprawdzane kody błędów i zamrożone ramki. Check Engine Soon, nie zawsze świeci.
  • Poziom 5  
    Tak zgadzam sie z toba najgorsze jest to ze nie ma zadnych bledow i nigdy nie bylo ,owszem byl podlaczany pod komputer w czasie bardzo dynamicznej jazdy nic nie wykazalo niepokojacego przynajmniej tak twierdzil człowiek ktory to testowal .zasugerowal tylko by sprawdzic katalizator czy dmucha ale i to sprawdzili podlaczajac manometr przy kolektorze.Cos niedomaga ewidentnie i sklaniam sie bardziej ku jakiemus czujnikowi ale wymienic pol samochodu to nie sztuka .Ja pisalem juz kiedys w innych postach odnosnie swoich problemow z samochodem i nie zostaly rozwiazane .Pomaga odpiecie akumulatora i wtedy czuc od razu ze ciagnie ale tylko przez krotki czas ,ale przestał uczyc sie wolnych obrotow po resecie zachowuje sie jakby go nie bylo.
    Jak sprawdzic te zamroznone ramki bo az tak ske nie znam w kwestiach diagnostyki