Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Które urządzenie wielofunkcyjne - EPSON - kupić

30 Sty 2017 00:11 1482 5
  • Poziom 6  
    Witam Wszystkich.
    Proszę o pomoc odnośnie poniższych modeli drukarek wielofunkcyjnych Epson :

Mam spory mankament, przejrzałem wiele stron z opisami parametrów (np. centrumdruku.com.pl) i wychodzi na to że żadna z nich nie podaje prawidłowych parametrów tych drukarek. Próbowałem kontaktować się z serwisem Epson, niestety serwis w Polsce kuleje. Nie są w stanie odpowiedzieć na poniższe pytanie z uwagi że nie posiadają na stanie drukarek do testów czy pomocy fachowej. Jedynie opierają się na instrukcjach obsługi. Jeśli czegoś tam nie ma to nie potrafią odpowiedzieć na pytanie.

Proszę o odpowiedź osoby które przetestowały albo widziały w praktyce te urządzenia. Proszę o nie podawanie parametrów ze stron ponieważ okazuje się że nie wszystkie są prawidłowe, chyba że ktoś jest pewien na 100%. Np. Niemiecka strona Epson podaje niektóre parametry inne niż strona Polska, Do tego nie są wymienione wszystkie informacje albo brakuje niektórych.
    Dość często można spotkać odpowiedź w postaci - "bd" - brak danych.

Przed zakupem chciałbym poznać możliwości drukarki a najgorsze jest to, że nie ma gdzie uzyskać pomocy bo nawet pomoc techniczna Epson jest ograniczona brakiem urządzeń które serwisują/polecają/sprzedają by móc pomoc w takich sytuacjach.

1. Epson - WorkForce WF-3620DWF

2. Epson - WorkForce WF-7610DWF

3. Epson - WorkForce Pro WF-5620DWF

4. Epson - WorkForce Pro WF-5690DWF

Proszę o pomoc odnośnie pytań do powyższych modeli drukarek:
    a) czy drukarka obsługuje skanowanie/kopiowanie 2-stronne automatyczne w podajniku ADF bez ręcznego przekładania na stronę?
    b) czy drukarka obsługuje skanowanie- kontynuacja (np. dodatkowe materiały które nie zmieściły się za pierwszym razem lub skan książki) w podajniku ADF i na szybie (bez podajnika ADF). Nie mogę znaleźć na naszej polskiej stronie Epson tych informacji.
    c) czy rozdzielczość druku 4800x2400 dpi, skanowania 1200x2400 dpi, kopiowania 600x1200dpi jest prawidłowo podana? W instrukcji
    obsługi nie znalazłem informacji odnośnie tych parametrów
    d) do jakich formatów skanuje urządzenie? Czy obsługuje PDF?
    c) czy skanuje do emalia/katalogu?
    d) co oznacza skanowanie do pdf (przeszukiwalny)? czy to znaczy ze obsługuje skan do pdf?
    e) czy skanuje do FTP?
    f) czy obsługuje Wi-Fi Direct?

g) jak wygląda sytuacji w praktyce częstości wymiany modułu "Maintenance Box" - pojemnik na resztki atramentu

Co sądzicie o stosowaniu kartridża w drukarkach biurowych? Producent zapewnia dość spore obcieczenie drukarek od 20000 do 35000 stron miesięczne. Czy to jest realne? Czy tylko chwyt marketingowy. Czy te drukarki wytrzymają takie obciążenie w praktyce i nie rozsypia się po np. po roku eksploatacji albo zaraz po okresie gwarancji?

Jak wygą sytuacji zmieników. Jakie zamienniki dobrej marki/sprawdzone w praktyce polecacie do tych modeli by drukarka wytrzymała
    przez okres użytkownika z uwagi na stosowanie zmieników. Nie wiem w jakim stopniu zamienniki wpływają na okres eksploatacji urządzenia
    (czy głowiąca wytrzyma i nie zużyje się wcześniej)?
    Z tego co się orientuje to w razie wari i stosowaniu Zaminowo serwis robi wszywko by nie uznać gwarancji a kto będzie się sadził nimi.
    Powiedzmy przy zastosowaniu systemu CISS jak atrament polecacie?

Co sądzicie o drukarkach (w praktyce, dłuższa eksploatacja) zaopatrzonych w system stałego zasilania np. jaki zastosowano w modelach L556, L605, L655?
    Szkoda tylko że te modele nie oferują takich funkcji (np. automatyczny 2- stronny ADF). Dopiero od 4000 zł modele oferuje podobne parametry.

Dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
    Łukasz
  • Poziom 22  
    Ad.a brak RDF w podanych modelach
    Ad.b jeśli sterownik nie zapewnia możliwości skanowania wielostronnicowego to polecam program WinScan2PDF i opcja "multipages"
    Ad.d "pdf (przeszukiwalny)" to taki pdf w którym skan nie jest obrazem i jest możliwość skopiowania tekstu - taki częściowy OCR
    Ad.e i f - instrukcja obsługi
    Ad.g 20k - 30k stron

Zastosowanie zamiennika powoduje utratę gwarancji.

Pytasz konkretnie o modele a nie piszesz do jakich zastosowań ma być urządzenie.
  • Poziom 6  
    No to już się pogubiłem.
    Rozumiem "junior84", że miałem do czynienia z tym urządzeniem?
    podajesz że:
    junior84 napisał:
    Ad.a brak RDF w podanych modelach

znalazłem film na youtube przedstawiający skanowanie RDF na tym urządzeniu :
    https://www.youtube.com/watch?v=psdS6FdoufA
    oraz od (od 8min 40 s)
    https://www.youtube.com/watch?v=SQJ7j1Lry6s
    teraz to już nie wiem czy obsługuje czy nie? Czy to uzależnione jest od regionu ? (Europa itp....)
    Proszę o informacje czy ktoś z Was posiada takie urządzenie?

junior84 napisał:
    Pytasz konkretnie o modele a nie piszesz do jakich zastosowań ma być urządzenie.

urządzenie do wydruków tekstu.
    Dziękuję
  • Poziom 22  
    W tej chwili sam jestem w kropce.
    Specyfikacja jeśli nie mówi jednoznacznie że jest jakaś funkcja to na 99% funkcji tej nie ma - a w tym przypadku inaczej jest. Filmik wskazuje jednoznacznie że WF-3620 posiada rdf. Specyfikacja na stronie producenta : https://www.epson.pl/products/printers/inkjet...obusiness/workforce-wf-3620dwf#specifications wspomina jedynie że to " Drukarka dwustronna, skaner, kopiarka i faks"

Czy rozważałeś zakup laserówki ?
    Canon i-SENSYS MF229dw
  • Poziom 8  
    Ostatnio zakupiłem Epsona WF 3640...

Ogólnie jestem zadowolony, ma automatyczny skaner z podajnikiem i dupleksem do skanowania oraz dwustronny wydruk.
    Podajnik ręczny do drukowania jest tylko na jedną kartkę.
    Nie sprawdzałem możliwości kontynuowania skanowania najpierw na adf a później szyba. Ale obawiam się że jedynie programowo na komputerze.
    Ja ogólnie używam skanowania na maila oraz usb (pendrive lub karta pamięci). Można skanować jeszcze bezpośrednio do komputera po usb. nie ma możliwości skanu na FTP.
    Wydruki grafiki bezpośrednio z telefonu lub pendrive bez rewelacji mało ustawień.

W chwili obecnej mam jakieś zamienniki tusze, jednak zakupiłem już zestaw System CISS do Epson T2711-T2714 - jak zainstaluję na dniach, jak Cie to interesuje to mogę dać Ci info jak się sprawdza.

Pozdr.
  • Poziom 6  
    kazuss napisał:

W chwili obecnej mam jakieś zamienniki tusze, jednak zakupiłem już zestaw System CISS do Epson T2711-T2714 - jak zainstaluję na dniach, jak Cie to interesuje to mogę dać Ci info jak się sprawdza.
    Pozdr.

Dziękuję za pomoc, będę oczekiwał informacji jak poszło zainstalowanie zestawy CISS. Napisz jak możesz jakich atramentów stosujesz (jakiej Firmy)?
    Dziękuję
    Łukasz