Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kiano Intelect x2, Windows 10 - Samoczynne obracanie ekranu w grach.

COMA0202 30 Jan 2017 03:46 2211 2
    COMA0202
    Level 7  
    Witam, koło 3 dni temu zakupiłem Kiano Intelect X2 HD z systemem Windows 10, 64 bit. Gdy chciałem odpalić grę Battlefield 1942 ekran obraca się o 90 stopni a przy próbie zmiany orientacji ekranu skrótem klawiszowym gra zawiesza się i wyłącza. Ten sam problem napotkałem przy próbie odpalenia gta 3 (nagrałem na filmie) podejrzewam w takim razie że tyczy się to tylko starych gier, ponieważ np. cs go lub minecraft działa normalnie. Nie znalazłem podobnego problemu u nikogo innego, więc bardzo proszę o pomoc.
    COMA0202
    Level 7  
    Dodam tylko że wyłączanie się gry po zmianie orientacji ekranu poprzez skrót ( ctrl + alt + strzałka ) wynika z tego iż gra nie obsługuje takiej rozdzielczości a więc zawiesza się i wyłącza, czyli możliwe że po zmianie rozdzielczości w plikach gry powinna ona działać normalnie. A więc moje pytanie brzmi : Jak zmienić rozdzielczość gry na taką jakiej gra nie przewidziała ( tutaj dokładnie chodzi o grę Grand Theft Auto III ) ?
    meski
    Level 7  
    Wczoraj tak miałem, ponieważ dopiero co kupiłem i przeinstalowalem system.

Kwestia odpowiednich sterowników do grafiki i obrotu ekranu. Sterowniki ściągnąłem z chomika jakieś 699mb. Po ich zainstalowaniu ekran przestał się samoczynnie obracać po uruchomieniu czegokolwiek.

Ponadto czytałem że w x2 zdjęcia mają niebieskie paski. Tak, miały na początku ale i tu sobie poradziłem tymi sciągnietymi sterownikami z chomika.

Czytałem też, że szczególnie w x2 są problemy z wifi niby że względu na aluminiową obudowę. Ma jakby słabszy zasięg ale u mnie śmiga aż miło. Router sąsiada nade mną i pode mną przez beton i szczelnie zamknięte dźwiękoszczelne okna, widzi na 3 kreskach. Więc aż takiej tragedii nie ma... ogólnie moja x2 działa bardzo dobrze na wszystkich zainstalowanych sterownikach.

Ktoś tam czytałem pytał jak zrobić, żeby system widział kartę pamięci jako dysk lokalny. Nic prostszego ;) Ja zrobiłem tak, że sformatowałem kartę pamięci nazywając ją "Dysk lokalny" i stworzyłem sobie autorun.inf icon=drive.ico gdzie drive.ico to ikona dysku lokalnego. Przed .autorun.inf oraz .drive.ico dałem "." aby te dwa pliki były ukryte. Zrestartowałem kiano i mam dwa dyski twarde ;))) Inaczej to chyba trzeba by bios nowy napisać żeby kartę system widział jako dysk twardy. Tak mi się wydaje...

Co do x2, x3 hd+ ważne aby nie stosować pochopnie najnowszych sterowników, bo te sprzęty ich po prostu nie lubią. Najlepiej instalować to co dostępne i sprawdzone na forach. Na początku myślałem, że problemy miałem z x3 póki nie zderzyłem się z x2 i x3 hd+
    Jutro zderzę się z x1 fhd :) ale wiem, że i z tym dotykiem o którym dziś czytałem sobie poradzę. Jest jeszcze przecież sprzęt chuwi i tam też można szukać sterowników.

Przy okazji na koniec udostepnię to co sobie dziś zrobiłem jako laik dla laików, mały programik wyłączający denerwujące niektórych, w tym i mnie, gesty touchpada w Kiano. Dzielcie się i bierzcie wszyscy :) Nie działa poprawnie ze StartIsBack.

Pozdrawiam, yolax.