Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 40PFH4101/88 - Przerywa mux3 na dekoderze działa poprawnie.

30 Sty 2017 11:20 690 2
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie,

Mieszkam w okolicy Włoszczowy, antena jaką posiadam to ATX 55w z wzmacniaczem 30 dB ustawiona na nadajnik Kielce, Święty Krzyż.

Mój problem zaczął się gdy zakupiłem nowy telewizor marki Philps na którym niestety nie mogę płynie odbierać kanałów z mux 3 - bardzo często obraz piksel-uje a niekiedy zanika całkowicie, natomiast niema najmniejszego problemu z mux 1 i 2 - po podłączeniu zewnętrznego dekodera dvb-t mux 3 działa płynnie i bez-najmniejszych problemów,

Próbowałem regulacji anteny jednak bez żadnego efektu, sprawdziłem również instalację i wymieniłem kabel na zupełnie nowy.

Bardzo proszę o radę jak mogę rozwiązać powyższy problem, bowiem telewizor chcę umieści na ścianie i chciałbym całkowicie zrezygnować z zewnętrznego dekodera.
  • Poziom 19  
    Jaki jest odbiór mux'ów bez wzmacniacza (siła, jakość)?
    Jaką siłę i jakość sygnału pokazuje Philips dla mux 3 (z tym wzmacniaczem)?
    Dlaczego akurat Święty Krzyż? Na Częstochowę Wręczycę masz korzystniejszy profil terenu, a mux 3 dla okolic Włoszczowy jest z pobliskiego nadajnika Dobromierz.
  • Poziom 31  
    Odległości od Św. Krzyża i Wręczycy są podobne 74 i 77 km. Moce też oprócz M3 150 i 100 kW.
    Obydwa kierunki, jak wynika z symulacji Emitela, na granicy zasięgu.
    Spróbowałbym za radą Adi01 zrobić zwrot o 180 st i pokombinować z Wręczycą.
    Najpierw jednak sprawdziłbym, co się dzieje z sygnałem na samej antenie z symetryzatorem. Czułość głowić w TV i dekoderach bywa bardzo różna.
    ps. Jak jest zasilany wzmacniacz, z zasilacza czy TV?
    Może obydwa zasilania są włączone?