Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Zasilanie wideorejestratora z gniazda bezpieczników typu bypass

em_zet 30 Sty 2017 15:24 6702 3
  • #1 30 Sty 2017 15:24
    em_zet
    Poziom 5  

Witam,

chciałbym podłączyć się do sieci 12V samochodu poprzez zastosowanie wtyczki bypass w skrzynce bezpieczników pod kierownicą
    aby nie ingerować w instalację auta.

A następnie wykorzystać przetwornik 12V na 5V USB:
    i podciągnąć kabel słupkiem do wideorejestratora.

Zależałoby mi jednak na tym, aby napięcie było podawane tylko gdy auto jest włączone, tak aby rejestrator samoczynnie wyłączał się po wyłączeniu silnika.
    Sprawdziłem miernikiem przykładowe gniazdo bezpiecznika odpowiedzialnego za 'Multimedia, gniazdo 12V przednie' i okazało się, że występuje tam napięcie 12V przez cały czas, nawet gdy kluczyka nie ma w stacyjce.

Gdzie musiałbym się podpiąć tak aby otrzymać 12V tylko w przypadku pracy silnika? (zależałoby mi na tym, aby nie ingerować w instalację)
    Czy w ogóle w skrzynce bezpieczników występują takie gniazda, gdzie 12V nie jest podawane przez cały czas?
    W tej chwili jedynym rozwiązaniem jakie przychodzi mi do głowy to przełącznik on/off między bypass'em a przetwornikiem co nie jest zbyt wygodne.

Pozdrawiam!

0 3
  • Pomocny post
    #2 30 Sty 2017 15:41
    pusty20
    Poziom 22  

em_zet napisał:
    Gdzie musiałbym się podpiąć tak aby otrzymać 12V tylko w przypadku pracy silnika? (zależałoby mi na tym, aby nie ingerować w instalację)
    Czy w ogóle w skrzynce bezpieczników występują takie gniazda, gdzie 12V nie jest podawane przez cały czas?

Wszystkie obwody zasilane z tzw.lini 15 gdzie pojawia się zasilanie po przekręceniu kluczyka w pozycję "zapłon".
    Nie wiemy jaki samochód posiadasz więc szukaj miernikiem lub żaróweczką.

0
  • #3 30 Sty 2017 16:50
    em_zet
    Poziom 5  

Chciałem założyć taką instalację we Fiacie Grande Punto (1.2 benzyna, 2008).
    Dostępne bezpieczniki w skrzynce pod kierownicą: (auto bez instrukcji w języku polskim)

oraz w Citroenie C4 Picasso (1.6 vTi, 2009):

0
  • #4 31 Sty 2017 15:05
    em_zet
    Poziom 5  

Dziękuję za wskazówki.
    Udało się znaleźć gniazda bezpieczników dające napięcie po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Punto: F12
    C4 Picasso: F4

1