Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie TV do kina domoweg -

rys67 30 Sty 2017 16:52 225 2
  • #1 30 Sty 2017 16:52
    rys67
    Poziom 3  

Jeśli problem który chcę poruszyć już był rozpatrywany to serdecznie przepraszam.
    Otóż mam w domu kino domowe marki: Pioneer X-HM30V-S/-K i jak dotychczas działa bez zarzutu. Ale ostatnio zakupiłem nowy TV marki : Samsung UE65KS7000 i tu wystąpił problem. TV ten posiada 4-y gniazda HDMI (STB - do dekodera, PC - do PC i ARC - do kina domowego, 4-y jest wolny), 2-a gniazda USB i 1-o gniazdo optyczne. Natomiast kino domowe ma 1-no gniazdo HDMI (OUT) oraz CINCH-e. Bardzo by mi zależało by głos z TV "szedł" przez głośniki kina domowego. Przy odtwarzaniu płyt DVD głos jest słyszalny w głośnikach zarówno kina domowego jak i głośnikach TV. Natomiast w zależności o tego przez jakie gniazda USB chcę odtwarzać muzykę słychać ją albo w głośnikach TV bądź głośnikach radioodbiornika.
    Proszę o informację: co muszę dokupić by program TV (mowa oczywiście o audio) mógłbym słuchać przez głośniki kina domowego ? Czy zamiast gniazda HDMI (w radioodbiorniku) lepiej wykorzystać CINCH-e . Nie zamierzam kupować nowego kina domowego.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Z góry bardzo dziękuję.

0 2
  • #2 30 Sty 2017 17:05
    Polon_us
    Poziom 40  

rys67 napisał:
    co muszę dokupić by program TV (mowa oczywiście o audio) mógłbym słuchać przez głośniki kina domowego ?

Kolega przeszuka te forum pod kątem "DAC" (konwerter cyfrowo-analogowy) lub FIIO 3 - model zalecanego konwertera.
    Przy okazji kolega znajdzie informacje, jak ten dekoder połączyć pomiędzy telewizorem a kinem i jakie ustawienia zmienić w telewizorze.

W razie wątpliwości proszę pytać.

0
  • #3 30 Sty 2017 18:04
    rys67
    Poziom 3  

Dziękuję za informację - sprawdzę , spróbuję podłączyć i powiadomię o rezultatach. Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo