Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Kasprzak RM221 - Nie odtwarza kaset

30 Sty 2017 18:23 759 5
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam problem z tym magnetofonem. Sekcja radio działa poprawnie, natomiast po włożeniu kasety i naciśnięciu start kaseta się kręci lecz nie ma dźwięku. Sprawdziłem:
    Głowicę - ma 200Ohm, zielony kabelek od niej nie ma przerwy, w momencie play i dotykaniu głowicy w głośniku słychać delikatne cykanie.

Proszę o pomoc.
    Dziękuje
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Sprawdź potencjometr suwakowy od PNS (płynne narastanie sygnału) połączony z przyciskiem pauzy. Być może jest na stałe w dolnym położeniu.
  • Poziom 31  
    Przewód od głowicy zapis /odczyt sprawdzony miernikiem? Czasami pękały w punkcie gięcia.
  • Poziom 12  
    Ten potencjometr ruszałem i nawet go zwarłem i to nic nie dało.

Dodano po 57 [sekundy]:

Przewód od głowicy czytającej sprawdziłem za pomocą testu przejścia na mierniku.
  • Poziom 31  
    Przełącznik zapis odczyt popryskać preparatem do czyszczenia styków, rozruszać go. Może to w ogóle któryś z isostatów daje przerwę lub zły styk?
  • Poziom 12  
    Też go poczyściłem, ale rozruszam jeszcze. W momencie play gdy dotykam głowicy - jej czoła to w głośniku jest minimalna reakcja.

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

Okazało się ze problem leżał w uszkodzonym potencjometrze- po jego zmostkowaniu dźwięk sie pojawił.