Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta kompakt 12/22 - brak samej CWU mimo działania CO+CWU

30 Sty 2017 20:22 807 2
 • Poziom 5  
  Dzień dobry,

  ostatnio mój kocioł zaczął zachowywać się nietypowo.

  Nastawiany na CWU+CO - kocioł dawał ciepło na grzejniki, ale często przy prysznicu zapalała się lampka błędu, często woda była bardzo gorąca - wręcz nie można było z niej skorzystać nawet mieszając z zimną, więc zaczęliśmy na czas kąpieli przełączać go na sam tryb CWU i wszystko było ok przez kilka miesięcy. Aktualnie, jeżeli nastawimy tylko CWU - kocioł coraz częściej zgłasza błąd albo mimo braku sygnalizacji pomarańczową lampką - daje zimną wodę. Płomień jest taki jak zawsze, regulacja pokrętłem temperatury sprawia, że maleje lub rośnie. Ciśnienie wody także się nie zmienia.

  Co więcej - często podczas dnia słychać tak jakby resetowanie się pieca - tj. zaczyna cykać, tak jak w przełączaniu z 0 na tryb pracy.
  I jeszcze jeden objaw - podczas dnia słychać czasem jakby szarpanie "piecem" - przypomina to przełączanie się zaworu trójdrogowego - mimo braku pracy.

  Czy macie jakieś pomysły co to może być? Czy do tego pieca są produkowane jeszcze części, czy mam się szykować na wymianę całości?

  2 lata temu brałem serwisanta na przegląd tego pieca, zgłaszałem wtedy problemy ze zbyt ciepłą wodą i załączaniem lampki, ale stwierdził tylko, że "elektroda może być wywalona" i żeby się nie przejmować chyba, że się problem nasili to ją wymieni.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Winna jest płyta główna kotła, kilka razy wymieniałem ją w tym modelu kotła.
 • Poziom 5  
  Jak przyszły cieplejsze dni wymontowałem płytkę i zaniosłem do serwisu elektroniki. Faktycznie coś z nią było nie tak, ale udało się to naprawić. Panowie wymienili przekaźniki, ale jeszcze sprawdzali czy nie ma zimnych lutów. Jestem teraz po ponad tygodniu obserwacji i problemy nie występują. Nie testowałem jeszcze uruchomionego CO, ale myślę, że wszystko będzie dobrze.
  Dzięki :)