Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stylowa lampka nocna z tłoka od ciągnika.

kuba1324 01 Feb 2017 19:55 15564 43
Wago
    kotuniunia
    Level 29  
    Pytanie uprzejme do autora(ponowne), jak wygląda bezpieczeństwo elektryczne cacka. może to skrzywienie zawodowe ,ale przepraszam tak ostatnio mam( i nie wiem co z +).
  • Wago
    olekt2002
    Level 30  
    kotuniunia wrote:
    i nie wiem co z +

Gdzie tam masz +?
    kotuniunia
    Level 29  
    olekt2002 wrote:
    Gdzie tam masz +?

Czytaj poprzednie moje posty, chodzi mi o to czy mogę dać + za dzieło. Z jednej strony podoba mi się, bo jak nie patrzeć oryginalne, ale w skrajnych przypadkach może przyprawić o "kosę" (smierć).
  • Wago
    kuba1324
    Level 9  
    kotuniunia wrote:
    Pytanie uprzejme do autora(ponowne), jak wygląda bezpieczeństwo elektryczne cacka. może to skrzywienie zawodowe ,ale przepraszam tak ostatnio mam( i nie wiem co z +).

Już odpowiedziałem, tyle, że użytkownikowi Psiotrek.
    Tak, wtyczka ma PE, tak, cała lampka jest podłączona do PE. :)
    Na gwincie oprawki jest neutralny, faza idzie przez włącznik, więc wydaje mi się, ze wszystko zgodnie ze "sztuką" i tak, fazę w gniazdku mam po lewej :)
    Kabla od tak raczej się nie wyrwie, no chyba że lampka miałaby spaść i na nim zawisnąć, co jest mało prawdopodobne.
    Nie wiem co tu jeszcze opisać z "bezpieczeństwa elektrycznego". Tutaj raczej nie ma się do czego przyczepić, robiłem tak, żeby mieć czyste sumienie.
    prosiak_wej
    Level 38  
    kuba1324 wrote:
    fazę w gniazdku mam po lewej

A jak masz gniazda podwójne, to w drugim gniazdku masz fazę po 'prawej' stronie wtyczki - bo faza się nie obraca, ale wtyczkę już trzeba obrócić o 180 stopni.

Ode mnie plus za pomysł i wykonanie :)
    Soldier13
    Level 10  
    Jeszcze tylko ława w pokoju z silnika i jest komplet :)
    Sławek 61
    Level 19  
    Bardzo ciekawy pomysł wygląda bardzo klimatycznie, jakiś czas temu oglądałem filmik o firmie która zaczęła produkcje różnego rodzaju lamp z części samochodowych i dodam, że nie są to wcale tanie wyroby.
    kuba1324
    Level 9  
    Sławek 61 wrote:
    Bardzo ciekawy pomysł wygląda bardzo klimatycznie, jakiś czas temu oglądałem filmik o firmie która zaczęła produkcje różnego rodzaju lamp z części samochodowych i dodam, że nie są to wcale tanie wyroby.

Dziękuję. Również się zastanawiam nad czymś takim, ogólnie nad przywracaniem do życia starych górniczych lamp, jak i również robienia właśnie takich z części i ich sprzedaży. Tylko muszę najpierw złapać jakąś wenę :)
    Freddy
    Level 43  
    kuba1324 wrote:
    ogólnie nad przywracaniem do życia starych górniczych lamp
    Hmmm, ja na Twoim miejscu zainteresowałbym się za ile można sprzedać taką starą lampę górniczą, bo jak jest naprawdę stara to pewnie dość dużo.
    skywalker2
    Level 12  
    Coś pięknego i nie drogo . Gratuluję pomysłu ;-)
    User removed account
    Level 1  
    Sławek 61
    Level 19  
    Również bardzo ciekawy pomysł, pamiętam to była moja pierwsza wiertarka jaką kupiłem a nie było łatwo ją zdobyć w zamierzchłych czasach. Miło popatrzeć jak różne przedmioty dostają drugie życie, super pomysł.
    User removed account
    Level 1