Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 kombi 2002r 1.6lpg - Brak mocy przy ruszaniu szarpie

krystian199729 31 Jan 2017 00:04 2298 4
 • #1
  krystian199729
  Level 9  
  Witam posiadam Peugeot 307 kombi z 2002r (automat) 1.6 z LPG. mój problem z tym autkiem polega na tym że autko przy ruszaniu na 1 biegu szarpie nie ma mocy przy normalnym ruszaniu z trybu Śnieżki idzie normalnie lecz gdy gwałtownie dodamy pedal gazu aby np dynamicznie ruszyć ze skrzyżowania auto przerwa szarpie przebiera. Problem jest bardzo odczuwalny gdy auto jest zimne lecz gdy jest już w ciepły też mu się to zdarza. Sprawdzałem świece są ok. Znalazłem podobne tematy lecz nigdzie nie znalazłem rozwiązania. Drugim jego problemem jest to że przy ruszaniu z 1 biegu tak do 2tys obrotów ledwo co się toczy następnie jest szarpiecie (tak jak by się przełączal na drugi pół bieg) i jedzie normalnie.
 • #2
  cezars65
  Level 24  
  Myślę sobie że Kolego trzeba zacząć od diagnostyki komputerowej skrzyni biegów. Ale najpierw bym się zastanowił i odpowiedział na kilka pytań : Jak długo jeżdzisz tym autem , jak je eksploatujesz , kiedy był zmieniany olej i filtr w automatycznej skrzyni biegów . Mimo tego przed samą diagnostyką skrzyni bym sprawdził organoleptycznie poziom oleju , jego barwę i zapach w niej.
 • #3
  krystian199729
  Level 9  
  Auto niedawno temu zakupiłem jeżdżę nim około 2/3 miesięcy pod komputer był podpinany nie wykazało żadnych błędów wymianę oleju w skrzyni miałem zamiar zrobić w tym miesiącu lecz czy to był by powód dlawienia się silnika? Auto pokonuje dziennie około 60 km jakoś ekstremalnie/dynamicznie nim nie jeżdżę raczej spokojnie chyba że są sytuacje które wymagają nagłego przyspiesza wtedy pojawia się właśnie mój problem ze auto zaczyna ``przebierać dlawi się ''
 • #5
  krystian199729
  Level 9  
  Rozwiązaniem okazała się regulacja gazu i wszystko jest okej