Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Battlefield 4 - wiesza komputer

31 Sty 2017 02:14 522 6
  • Poziom 6  
    Witam, mam problem z grą Battlefield 4. Otóż, chodzi o to, że gdy włączę grę po chwili grania zacina cały komputer i jedynym wyjściem jest wyłączenie go guzikiem. Po ponownym uruchomieniu komputera problem zazwyczaj już nie występuje. Wcześniej miałem inny system, tzn. też windows 10, ale teraz pobrałem tzw czyściocha i dopiero teraz mam ten problem.

asus X751LK
    Intel i7 4510U 2 rdzenie 2.6GHz
    12GB ram 1600Mhz
    SSD 500GB
    Win10 64
    dysk SSD 500GB curical
    zasilacz oryginalny asusa
    GeForce GTX 850M 2GB
    antywirus obecnie żaden, windows defender, wcześniej kaspersky

jeżeli czegoś nie dopisałem dorzucam screen
  • Poziom 16  
    1) Robiłeś naprawę gry przez Origin ? Origin - moja Biblioteka gier - Battlefield 4 - PPM - Napraw

2) Przeinstaluj DirectX 11 i Visual CC +++ Masz je w plikach gry wchodzisz po kolei - Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 4\__Installer\directx\redist

Potem - Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 4\__Installer\vc\vc2012Update3\redist

Jak to nic nie da pobierz ADWcleaner podczas włączania się komputera naciskaj klawisz F8 Uruchom w trybie awaryjnym bez obsługi sieci i zrób nim skan i wyczyść wszystko co znajdzie.
  • Poziom 6  
    zrobiłem wszystko tak jak opisałeś , razem z trybem awaryjnym i czyszczeniem. Znalazło mi 4 zagrożenia, ale były one od google chrome

[-] [C:\Users\redfe\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Web data] [Search Provider] Usunięto: search.aol.pl
    [-] [C:\Users\redfe\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Web data] [Search Provider] Usunięto: windows-vista-service-pack.softonic.pl
    [-] [C:\Users\redfe\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Web data] [Search Provider] Usunięto: search.aol.pl
    [-] [C:\Users\redfe\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Web data] [Search Provider] Usunięto: windows-vista-service-pack.softonic.pl

:: Usunięto klucze "Tracing"
    :: Zresetowano ustawienia Winsock

Dodano po 49 [sekundy]:

dodam, że problem znaczne rzadziej lub praktycznie wcale nie występuje po ponownym uruchomieniu lapka, tj gram, freezuje kompa, resetuje i mogę już grać normalnie.
  • Poziom 16  
    To pomogło coś czy nic ?
  • Poziom 6  
    na chwilę obecną jest dobrze, ale to też kwestia tego, że restartowałem kompa a po tym sie magicznie naprawiało, jakby co to się odezwęna pirv najwyżej. Też jest kwestia, że gdy właczami sie gra to po chwili wchodzi w tryb okna i alt + enter pomaga, a wcześniej tego nie było.

Dodano po 8 [minuty]:

nic sie nie zmieniło, dalej wiesza kompa. Czytałem, że może być to spowodowane napięciem przy pamięci ram i że w BIOSie trzeba to zmienić, ale wątpie aby to był problem w moim przypadku.