Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF1602W5V - powoduje zwarcie

fajksk 31 Sty 2017 09:24 1062 4
  • #1 31 Sty 2017 09:24
    fajksk
    Poziom 2  

Witam.
    Wczoraj zepsuła mi się pralka Samsung model WF1602W5V. Po uruchomieniu pralki następuje zwarcie w instalacji (za pierwszym razem po wybraniu programu i wciśnięciu przycisku "Start", później wystarczyło samo podłączenie do gniazdka program się wznawiał i po sekundzie było zwarcie).

Dzień wcześniej po zakończonym praniu ciągle migała dioda informująca o blokadzie drzwi. Czy ktoś miał podobny problem : czy mechanizm blokady drzwi może być przyczyną i jak go sprawdzić (oczywiście po demontażu).

Pozdrawiam
    Krzysiek

0 4
  • #2 31 Sty 2017 09:38
    Zbych034
    Poziom 36  

Może. Odpinasz blokadę jak nie robi zwarcia to blokada do wymiany.

1
  • #3 31 Sty 2017 09:56
    fajksk
    Poziom 2  

Dzięki. Wieczorem zabiorę się za rozbieranie, w sumie po raz pierwszy, ale mam nadzieję, że nie będzie problemów :).

0
  • #4 15 Sty 2018 21:50
    Jack_80
    Poziom 1  

Cześć Wam, i jak tam się udało?
    Pytam, bo natrafiłem na identyczny problem* z moim Samsungiem WF1602W5V, ale na razie się jeszcze nie zabieram się za rozbiórkę, chociaż już widzę, że nie będzie łatwo, bo pralka jest nieźle zabudowana...
    * Po włączeniu jakiekolwiek programu, podczas tankowania wodą, kilka obrotów bębna i bach (wywala automat), i tak w kółko.
    Dziękuję z góry za pomoc w temacie.
    Pozdrowienia
    Jacek

0
  • #5 17 Wrz 2018 09:36
    deemesz
    Poziom 1  

fajksk napisał:
    Witam.
    Wczoraj zepsuła mi się pralka Samsung model WF1602W5V. Po uruchomieniu pralki następuje zwarcie w instalacji (za pierwszym razem po wybraniu programu i wciśnięciu przycisku "Start", później wystarczyło samo podłączenie do gniazdka program się wznawiał i po sekundzie było zwarcie).

Dzień wcześniej po zakończonym praniu ciągle migała dioda informująca o blokadzie drzwi. Czy ktoś miał podobny problem : czy mechanizm blokady drzwi może być przyczyną i jak go sprawdzić (oczywiście po demontażu).

Pozdrawiam
    Krzysiek

Cześć,

I jak udało się rozwiązać problem? Mam identyczną usterkę od kulku dni i zastanawiam się co dalej. Rozebrałem pralkę lecz wody nie znalazłem. Dzisiaj spróbuje z odłączeniem blokady drzwiczek.

Czy to polityka Samsunga na End of Life dla pralek pięcioletnich??

0