Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux ESL74300LO-Błąd-3 sygnały dźwiękowe-pompa ciągle pracuje

31 Jan 2017 09:46 28446 6
 • Level 20  
  Witam. Posiadam zmywarkę Electrolux ESL74300LO.

  Podczas zmywania (pod koniec w sumie) zaczyna pikać 3x , chwila przerwy i znowu pika 3x. Pompa ciągle pracuje jakby odpompowywała wodę. Po otwarciu zmywarki pompa ciągle pracuje, muszę wyciągać wtyczkę z gniazda. Gdy otwieram klapę miga również dioda z symbolem [ ->| } .

  Wyczytałem ze to może być zabezpieczenie antyzalaniowe, lecz nie jestem pewny bo zmywarka jest bez wyświetlacza, a wszędzie opisują kod graficzny i30.

  Zmywarka w zabudowie więc ją wysunąłem, przechyliłem aby wodę wylać, odkręciłem dolne obudowy, wylałem wodę z dolnej podstawy ( było jej niewiele ale była napewno), sprawdziłem uszczelki nie zauważyłem wycieków. Skręciłem, włączyłem na sucho program 3godzinny z płynem finish do czyszczenia i nie było problemu, była sucha podstawa. Po zamontowaniu powrotem i zmywaniu klasycznym błąd pojawił się ponownie.

  Robiłem reset błędów - 1 i 3 przycisk od lewej wciśnięty i podłączenie do 230V a poźniej akceptacje 2 przyciskiem od lewej.

  Mam szukać nieszczelności dokładniej waż po wężu , uszczelka po uszczelce, czy może to być jeszcze jakiś inny problem? Najlepiej odkręcić boczne ścianki obudowy a dół pozostawić aby obserwować ją podczas pracy ?

  Nigdzie nie zauważyłem żadnego pływaka ani kranówki odpowiedzialnej za to zabezpieczenie. A na zdjęciach innych modeli widziałem kawałek styropianu połączonego z krańcówką.

  Czekam na jakieś sugestie. Pozdrawiam
 • Level 28  
  Sprawdź rurę łączącą płaszcz wodny z miską zmywarki (ta plastikowa część na dnie zmywarki). Często ulega zapchaniu i powoduje to przelewanie wody na odpowietrzniku płaszcza.
 • Level 20  
  Czy mógłbyś pokazać o jaka rure ci chodzi? Bedę wdzięczny. Zauważyłem ze mokre są rurki odprowadzające wodę z okolic drzwiczek do miski tej na dnie. Jeszcze sprawdzę działanie zmywarki gdy jest pod lekkim kątem.
  Electrolux ESL74300LO-Błąd-3 sygnały dźwiękowe-pompa ciągle pracuje
 • Level 14  
  Zmywarka pobiera za dużo wody i przecieka wężykami na dno. Do sprawdzenia czujnik poziomu wody (hydrostat). Podaj nr przy kodzie kreskowym z drzwi to może coś więcej pomogę.
 • Home appliances specialist
  W pierwszej kolejności wyczyść otwory w śmigłach.
 • Level 20  
  Namierzyłem nieszczelność. Pojawiła się na elemencie (nie znam nazwy) zaznaczonym poniżej na zdjęciach. Wykręciłem go , oringi były całe, ogólnie czysto było. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale lekko je "obleciałem" sylikonem sanitarnym i skręciłem. Czy wyciek w tamtym miejscu jest powodem jakiejś innej usterki?

  Dodam ze kapało delikatnie na samym początku zmywania (jakby grawitacyjnie tylko) , w późniejszym etapie pracy zmywarki nie wykazywało wycieków.

  Electrolux ESL74300LO-Błąd-3 sygnały dźwiękowe-pompa ciągle pracuje Electrolux ESL74300LO-Błąd-3 sygnały dźwiękowe-pompa ciągle pracuje
 • Level 1  
  Electrolux ESL74300LO-Błąd-3 sygnały dźwiękowe-pompa ciągle pracujeElectrolux ESL74300LO-Błąd-3 sygnały dźwiękowe-pompa ciągle pracuje

  Identycznie jak poprzednik. Wytarlem miske wszystko dzialalo i od nowa.
  Odkrecilem dolna listwe i namierzylem wyciek. Albo luzy na tym wezyku, albo wyzej z pod uszczelki. Jak. To wyjac, co wymieniac?