Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aceton transfer PCB - alternatywa dla termotransferu.

Hetii 16 Wrz 2019 13:23 51954 95
    Jacek212
    Poziom 13  
    Toner się rozpuszcza jak odtłuszczam kartkę - pocieram ręcznikiem papierowym nasączonym samym acetonem.
    Zrobiłem przed chwilą próbę z roztworem 50/50 po około 15 minutach dociskania włożyłem płytkę z kartką do wody z płynem do mycia naczyń, toner był przyklejony ale tylko bo brzegach płytki. Wydaje mi się że jak by to poleżało dłużej to była by szansa że cały wydruk przeniósł by się na płytkę.
    A jakie znaczenie ma spirytus w tym roztworze?
  • PCBway
  • PCBway
    abart64
    Poziom 30  
    Jak mocno dociskasz?
    Ja nakładam ze 4 warstwy ręcznika pap. na to deseczkę lub płytę wiórową i dokręcam to ściskami stolarskimi ile się da. 10-15min tak trzymam. Bez tak silnego docisku też mi się nie przenosiło.
    Jacek212
    Poziom 13  
    Grzegorz_madera napisał:
    Spirytus ma takie znaczenie, że sam aceton jest zbyt mocny i trzeba go rozcieńczyć. Zrób próbę 1 część spirytusu 2 części acetonu. Skoro aceton rozpuszcza toner to musi zadziałać, to kwestia stężenia.
    No to jakaś lipa ten mój aceton. Ostatnią próbę zrobiłem z samym zmywaczem do paznokci z acetonem i też mi nie wyszło.
    abart64 napisał:
    Jak mocno dociskasz?
    Ja nakładam ze 4 warstwy ręcznika pap. na to deseczkę lub płytę wiórową i dokręcam to ściskami stolarskimi ile się da. 10-15min tak trzymam. Bez tak silnego docisku też mi się nie przenosiło.

Dociskam odważnikiem 8kg, zawsze przy tym ciężarze mi działało.
    Zaczynam podejrzewać aceton.
    Grzegorz_madera
    Poziom 33  
    Kup czysty aceton, a nie rozpuszczalnik acetonowy. Ja kupuję aceton techniczny dragon. Zawsze mi wychodziło. Po zmianie tonera były problemy, dlatego kupiłem laminator, ale generalnie dało się robić metodą chemiczną. A zmywacze do paznokci nie zawsze zawierają aceton.
    Jacek212
    Poziom 13  
    Grzegorz_madera napisał:
    Kup czysty aceton, a nie rozpuszczalnik acetonowy. Ja kupuję aceton techniczny dragon. Zawsze mi wychodziło. Po zmianie tonera były problemy, dlatego kupiłem laminator, ale generalnie dało się robić metodą chemiczną. A zmywacze do paznokci nie zawsze zawierają aceton.

Próbowałem z acetonem firmy Aned. z wydruku ładnie zmywa toner, wystarczy namoczyć ręcznik papierowy i raz przetrzeć a nawet jeżeli na palcach zostanie trochę acetonu to też rozpuści toner.
    Próbowałem przenieść toner na PCB z użyciem samego acetonu i niestety nie udało się.