Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór urządzeń do domowej sieci - streaming video wysoki bitrate.

TheBigShow 31 Jan 2017 15:39 864 0
    TheBigShow
    Level 7  
    Witam mieszkam za granicą i posiadam router Fritzbox 7412, mam też serwer online z którym łączę się przez sftp. Ostatnio nabyłem TV z systemem Android. Na serwerze posiadam filmy Full HD 1080p remux o bitrate oscylującym w granicach 40 - 50 Mbps. Internet jaki posiadam to łącze vdsl (annex b) 50Mbps/10Mbps. Aktualnie wszystko jest podłączone po WiFi (Tv, 2x tel, laptop). Łącze nie jest wystarczające by bez zacinania odtwarzać moje materiału z serwera. Maksymalnie wszystko działa bez zacinania kiedy bitrate wideo jest na poziomie 15 do max 20 Mbps. Połączenie tv z routerem kablem też dużo nie pomogło bo zyskalem jakieś 5 Mbps bitrate. Teraz rozważam dwie opcje:

1. Kupić dysk zewnętrzny na usb i zmienić router na jakiś z usb. Podłączyć dysk pod router i odtwarzać te filmy (1080p remux) przez WiFi. Router jaki mogę wybrać to np router fritzbox 7560 (lekka dopłata miesieczna) lub zamienić aktualny ten co posiadam na zwykły modem i kupić jakiś inny router na annex b vdsl. Rodzi się pytanie czy wtedy po WiFi pójdą filmy z tego dysku czy jednak mogą być problemy?

2. Zakup jakiegoś jednodyskowego w miarę taniego NAS'a (budżet myślę że 1000 zł razem z dyskiem) i podpięcie go do routera i przesyłanie z niego filmów do TV przez WiFi.

Co lepsze co się sprawdzi? Nie ukrywam że dobrze byłoby mieć opcje ściągania plików z sftp na nas lub dysk bez udziału komputera. Mam na myśli jakaś apke np na tel aby tym sterować. Pozdrawiam