Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 1,9D 2001 rok 51KW - Kolektor ssący zaoliwiony

31 Sty 2017 23:05 612 7
  • Poziom 17  
    Witam
    Citroen Berlingo 1,9D rocznik 2001 51KW . Wymieniałem świece żarowe dwie były spalone,lecz gdy zdemontowałem kolektor ssący zauważyłem w jednym z czterech otworów dużo nagaru i do tego mocno zaoliwionego ,w pozostałych otworach było sucho, również świeca żarowa po wymontowaniu z tego właśnie cylindra był mocno zaoliwiona . Zastanawiam się co może być tego przyczyną. Za pomoc z góry dziękuję.
  • Poziom 29  
    Ciasne zawory: nie domyka. Konieczna regulacja luzów na tym tłoku (i kontrola wszystkich pozostałych).
    I pewnie z odpalaniem przy mrozach też były problemy ?
    Silniki tak trwałe i niedobite że padły ofiarą własnej renomy: całe lata i setki tyś km nikt nawet nie pomyśli żeby zajrzeć do niego a wymaga chociażby okresowej kontroli luzów zaworowych bo tam nie ma hydrauliki: są szklanki lub płytki w zależności od wersji które należy wymienić na właściwe dla wartości luzów (lub szlifować - wersja dla oszczędnych).
  • Poziom 17  
    Dziękuje za odpowiedz, jako laik mam jeszcze pytanie, odnośnie sprawdzenia i ewentualnej wymiany uszczelniacza zaworu , jakie elementy silnika należy zdemontować aby to zrobić?. I jeszcze jedno pytanko , czy również przyczyną opisanego problemu może być uszkodzenie uszczelki pod głowicą.
  • Poziom 38  
    Do tego trzeba zdjąć głowicę. Uszczelka pod głowicą może być, ale mało prawdopodobne. Do weryfikacji należy zmierzyć kompresje.
  • Poziom 17  
    Na tym cylindrze była spalona świeca żarowa nie wiadomo od kiedy była nie sprawna ,w związku z tym czy to też mogło być przyczyną opisanego problemu?
  • Poziom 17  
    Dziękuję za odpowiedz zamykam temat