Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E36 1.6 m43 - E36 m43 dziwne skoki obrotów i szarpanie autem

marcin_koniuszko 01 Lut 2017 02:07 591 4
  • #1 01 Lut 2017 02:07
    marcin_koniuszko
    Poziom 15  

Witam. Problem dotyczy BMW E36 1.6 silnik m43. Podczas jazdy sporadycznie w różnych odstępach czasu wskazówka obrotomierza wychyla się prawie do końca i odczuwalne jest szarpnięcie całym autem. Sytuacja identyczna jak na filmie :

Link

Na 100℅ sprawne cewka wn i czujnik położenia wału. Sprawdzone zasilania, masy i przekaźniki. Brak pomysłów poza przypuszczenien że to wina ECU ....

Miał ktoś może podobny problem ?

0 4
  • #2 01 Lut 2017 08:27
    raptowny13

Poziom 17  

Miałem kiedyś coś podobnego w tym m43 tylko że obroty żyły własnym życiem. Pomogła wymiana silniczka krokowego.

Moderowany przez ociz:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2691161.html

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

0
  • #3 01 Lut 2017 11:35
    robokop
    Moderator Samochody

Raz że czegoś takiego jak silniczek krokowy to tam nie ma, jest elektrozawór by-pass, a dwa to nie widać podobieństwa objawów.
    Pozostaje szukać DME na podmianę - dziwny jest ten skaczący obrotomierz. Możliwe że zasilanie po stacyjce ginie.

0
  • #4 01 Lut 2017 21:23
    marcin_koniuszko
    Poziom 15  

robokop napisał:
    Możliwe że zasilanie po stacyjce ginie.
    to raczej wykluczam przy odłączeniu nagle zasilania od sterownika obrotomierz zawsze leci w dół .... U mnie to wygląda tak że gdy skaczą obroty na czerwone pole jest odcięcie zapłonu i stąd to szarpnięcie ... Tylko skąd te skoki ? Chyba nie ma co dalej kombinować tylko szukać ECU na podmianke .

0
  • #5 15 Mar 2018 18:25
    Malcinmalcin
    Poziom 1  

Witam
    Odnalazłem Twój temat i mam podobnie. Tzn. Na poczatku było podobnie, a teraz są takie rzeczy. Rozwiązałeś może problem?

youtu.be/5cnJElGimDY

0