Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 7445 - Temperatura wody

01 Lut 2017 09:09 2217 13
  • Poziom 10  
    Witam,
    Sprawa wygląda następująco. Zmywarka Whirlpool ADG 7445. Spaliła się grzałka. Została wymieniona na nową. Wodę grzeje. Na programie 40 stopni wszystko jest OK. Na wyższych temperaturach myje przez pewien czas (przez większość programu) i w pewnym momencie (nie wiem czy jak nie przychodzi etap płukania) zmywarka się zatrzymuje i piszczy cały czas oraz miga kontrolka START. Nie są to żadne sekwencje oddzielone pauzą więc trudno określić kod błędu. Nie wiem czy nie ma to związku z czujnikiem temperatury... Jak otworzę zmywarkę podczas mycia to bucha z niej para jakby temperatura wody była znacznie wyższa niż zadana. Jeszcze jedno- jak otworzę zmywarkę (jest zimna, przed rozpoczęciem mycia) włączę ją, to przed wybraniem programu już słychać jak grzałka grzeje wodę (małe bulgotanie jakby włączyć czajnik na kawkę)... Jakieś sugestie, pomysły, rady? Ma może ktoś service manual ?
  • e-miernikie-mierniki
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 10  
    Orientacyjnie tego przekaźnika szukać pod zmywarka czy w drzwiach ?
  • Poziom 10  
    Pomierzyłem czujnik temperatury. W temperaturze pokojowej ma 49 kOhm. Pod wpływem wzrostu temperatury, rezystancja spada. Czy to odpowiedni rząd wielkości dla tego czujnika? Nigdzie nie można się dokopać do parametrów technicznych...
  • Moderator AGD
    zimny81 napisał:
    Czy to odpowiedni rząd wielkości dla tego czujnika?

Odpowiedni.
    25 °C - 47.1kΩ
  • Poziom 10  
    Zapuściłem dziś jeszcze raz mycie na 60 stopni. Przez godzinę myje normalnie bez usterek po czym znów nagle wyłączenie i piszczenie. Stwierdzam jednak, że to kontrolka start miga jeden raz, pauza i znów mignięcie. Wg instrukcji oznacza to, że temperatura wody doprowadzającej jest poniżej 3 stopni co wg mnie jest raczej niemożliwe. Podłączyłem zmywarkę pod miernik zużycia energii. Przez cały czas jak zmywarka pracuje to pracuje także grzałka. Gdy zmywarka staję to grzałka też się wyłącza więc raczej odpada sklejanie styków przekaźnika. Na programie "płukanie" wszystko przebiega ok jak już wcześniej pisałem. W instrukcji napisane jest, iż jest to płukanie na zimno. Gdy otworzyłem drzwi żeby sprawdzić czy rzeczywiście jest zimna woda to jednak nie jest. Jest ciepła ale nie gorąca. Podczas tego programu grzałka też cały czas grzeje. Co ciekawe gdy skończy się ten 10 minutowy program płukania, zmywarka się normalnie zatrzymuje i wszystko jest ok. Co kilka minut natomiast załącza się na chwilę grzałka. Czy to tak ma być? Jak sobie wieczorem zapuszczę zmywarkę to tak do rana ta grzałka się co chwilę włącza? Rano jest w zmywarce jeszcze ciepło. Próbowałem znaleźć kombinację klawiszy na jakiś program serwisowy. Znalazłem coś do Whirlpool-a ale nic nie działa... Pruć te drzwi czy jeszcze jakieś pomysły...???
  • Poziom 19  
    Nie włączaj tej zmywarki bo spalisz grzałkę.
    Wspomniał o tym już wcześniej Kolega "Chupacabra "
  • Specjalista AGD
    Kolega ma napisane sprawdzić przekaźnik to niech kolega sprawdza, a nie robi sobie inne problemy. Grzałka nie grzeje wody jak zmywarka stoi, a nie ma wody i nie działa pompa wodna. Zasilanie grzałki jest wyłączone poprzez 2 zabezpieczenie albo na ciśnienie wody albo poziom wody. Proste tak już byś dawno ze zmywarki, a może i z domu miał tylko kupę popiołu.
  • Poziom 19  
    Jak jest sklejony przekaźnik to po włączeniu zasilania uruchamia się grzałka i jeżeli nie ma wody to w kilka sekund się pali.
    To nie domysły a z doświadczenia znam temat,częsty przypadek przynajmniej na Moim terenie.
  • Specjalista AGD
    Jak by jego zmywarka nie miała zabezpieczenia to już by dawno nie grzała przy autora eksperymentach. Nie chce mi się teraz analizować tej zmywarki aby sprawdzić jakie ona ma zabezpieczenie, ale owszem są też zmywarki, które nie mają zabezpieczenia i wtedy grzałka po chwili się pali i jej obudowa też.
  • Poziom 10  
    Maszyna naprawiona. Uszkodzony był jednak czujnik temperatury. Do około 40°C miał "mniej więcej" katalogowe parametry, natomiast przy wyższych temperaturach odbiegał o ponad 5K od wartości katalogowych. Także warto jednak sprawdzić taki czujnik w pełnym zakresie temperatur... Po wymianie termostatu, a wcześniej grzałki, maszyna myje jak nowa.