Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tester Akumulatorów 24V i 12V

01 Lut 2017 10:06 921 4
 • Poziom 1  
  Witam. Potrzebujemy tester akumulatorów najlepiej obciążeniowy 12 V i 24 V. Problem w tym, że akumulatory są zakopane w ziemi z wyprowadzonymi przewodami 4 kwadrat. Po zapoznaniu się z tematem testerów praktycznie wszystkie są do mierzenia poprzez klemy co nam nie ułatwia sprawy bo musielibyśmy je wykopać:( Czy znacie jakieś konkretne marki, które pomogą nam wybrnąć z problemu. Zapomniałem dodać, że używamy akumulatorów żelowych i AGM
 • Poziom 42  
  Wichary Technic napisał:
  wszystkie są do mierzenia poprzez klemy co nam nie ułatwia sprawy bo musielibyśmy je wykopać
  Ale po co ? przecież piszesz ...
  Wichary Technic napisał:
  akumulatory są zakopane w ziemi z wyprowadzonymi przewodami 4 kwadrat
  to do tych przewodów nie zapniesz "krokodyli" pomiarowych z testera ?
 • Poziom 34  
  Pewnie chciał podłączyć tester taki jakie kiedyś były do zwykłych kwasowych, a tu lipa. Na tych przewodach podłączysz tester do sprawdzania pojemności, a to ci da informację o kondycji akumulatorów. A że to czasochłonny test to inna sprawa - nic nie piszesz o pojemnościach akumulatorów.
 • Poziom 38  
  Wichary Technic napisał:
  wszystkie są do mierzenia poprzez klemy

  Bo takie pomiary są najbardziej miarodajne , oraz najbardziej praktyczne . W twoim przypadku pomiar krótkotrwały poprzez kable będzie obciążony po prostu większym błędem .
 • Poziom 34  
  Najbardziej praktyczne, tak. Ale czy najbardziej miarodajne? To nie zwykłe kwasowe, przy tej samej pojemności prądy zwarciowe mogą się bardzo różnić, a poza tym taki sposób pomiaru może te akumulatory uszkodzić.