Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson HF8800 - Kanały Polsatu pikselowanie obrazu

01 Feb 2017 10:52 2667 30
  • Level 9  
    Mam dekoder Ferguson HF8800 i problem z kanałami polsatu w ofercie nc+. Przed 30 stycznia sam kanał Polsat HD chodził dobrze ale inne np. Polsat 2 , Polsat News miały straszną pikselozę obrazu. Od 30 stycznia tego roku również kanał główny Polsat HD zniknął na wcześniejszej częstotliwości i pojawił się na takiej na której nie da się tego oglądać ze względu na pikselowanie obrazu.
    Może ktoś z was miał ten problem i wie jak go rozwiązać ?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 9  
    Antena ogromna średnica 120cm, ustawiona dobrze bo sygnał 98% . Inne kanały HD wyświetlają prawidłowo obraz nawet w czasie opadów śniegu. Ewidentnie jest coś z tym transporderem na którym są kanały polsatowskie. Słyszałem coś , że w tych dekoderach pomaga wymiana kondensatorów ale nie znam konkretów.
  • Level 43  
    Ja bym nie bawił się w ewentualne naprawianie, wymienianie C tylko kupił nowy.
    Za niewiele ponad 200zł można kupić fajne tunery z USB, IPTV, YT itp. bajerami..

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
  • Moderator on vacation ...
    LeDy wrote:
    tylko kupił nowy.

I co to da, jak konwerter będzie uszkodzony?
  • Moderator
    Bałdyzer wrote:
    Słyszałem coś , że w tych dekoderach pomaga wymiana kondensatorów ale nie znam konkretów.

W tym przypadku kondensatory nie mają z tym nic wspólnego.
  • Level 9  
    Też bym kupił nowy ale problem jest w tym, że te stare Fergusony serii HF idealnie działają ze starymi splitterami w nc+ , a nowe już niekoniecznie.
  • User removed account  
  • Level 27  
    Bałdyzer wrote:
    Też bym kupił nowy ale problem jest w tym, że te stare Fergusony serii HF idealnie działają ze starymi splitterami w nc+ , a nowe już niekoniecznie.

A lto ci tak powiedział? Ze 20 instalacji moich na arivach i opticumach chodzi ze splitterami i nie ma żadnych problemów.
  • Level 43  
    Bałdyzer wrote:
    Antena ogromna średnica 120cm, ustawiona dobrze bo sygnał 98% . Inne kanały HD wyświetlają prawidłowo obraz nawet w czasie opadów śniegu. Ewidentnie jest coś z tym transporderem na którym są kanały polsatowskie. Słyszałem coś , że w tych dekoderach pomaga wymiana kondensatorów ale nie znam konkretów.

Ten transponder to 11158V. Podaj informacje jakie poziomy siły i jakości na nim?
    Podaj jak z 10758V, 10892H, 10911V, 11488H, 11508V to będzie coś więcej, szerzej wiadomo o sygnałach. Może skos konwertera niewłaściwy?
  • Level 9  
    mihal2002 wrote:
    Popraw ustawienie anteny i konwerteta. Do sprawdzenia przewód.

Antena i konwerter na pewno są w porządku ponieważ w pokoju obok mam drugi taki sam dekoder HF8800 który odbiera sygnał z tej samej anteny i konwertera i tam nie ma problemu z kanałami Polsatu. Tylko, że ten dekoder jakiś czas temu był w serwisie Fergusona w Kościanie w związku z napisem takim jak poniżej na zdjęciach

Ferguson HF8800 - Kanały Polsatu pikselowanie obrazu Ferguson HF8800 - Kanały Polsatu pikselowanie obrazu

W serwisie stwierdzili dwie usterki i je naprawili więc pewnie ta druga usterka była związana z tą pikselozą kanałów polsatu ponieważ po powrocie z serwisu na tym dekoderze nie było już problemu i kanały polsatu na nim idą normalnie

Dodano po 27 [minuty]:

LeDy wrote:
    Bałdyzer wrote:

Ten transponder to 11158V. Podaj informacje jakie poziomy siły i jakości na nim?
    Podaj jak z 10758V, 10892H, 10911V, 11488H, 11508V to będzie coś więcej, szerzej wiadomo o sygnałach. Może skos konwertera niewłaściwy?

Transpordery i wartość sygnału ( tego na dolnym pasku ) :
    1. 11158 V FEC 3/4 sygnał 85%
    2. 10758 V FEC 3/4 sygnał 99%
    3. 10892 H FEC 3/4 sygnał 99%
    4. 10911 V FEC 3/4 sygnał 99%
    5. 11488 H FEC 3/4 sygnał 49%
    6. 11508 V FEC 3/4 sygnał 79%
  • Level 43  
    Napis świadczy, że dekoder jest uszkodzony i należy oddać go do serwisu. Jak masz odwagę, pojęcie to wymień kondensatory.
  • Level 9  
    LeDy wrote:
    Napis świadczy, że dekoder jest uszkodzony i należy oddać go do serwisu. Jak masz odwagę, pojęcie to wymiń kondensatory.

Nie to nie tak, źle mnie zrozumiałeś. Ten napis "Security chip......" miałem kilka miesięcy temu na moim drugim takim samym dekoderze i oddałem go do serwisu w Kościanie. W serwisie powiedzieli mi , że oprócz tego napisu jest jeszcze druga usterka i czy zgadzam sie na naprawę tych dwóch usterek. Oczywiście zgodziłem sie i mam ten dekoder i na nim do dzisiaj kanały polstatowskie super działają.
    A na tym dekoderze który jest przedmiotem tego tematu kanały polsatu piklselują mimo, że sygnał obydwa dekodery mają z jednego żródła.
  • User removed account  
  • Level 27  
    mihal2002 wrote:
    Bałdyzer wrote:
    sygnał obydwa dekodery mają z jednego żródła

Z jakiego?

Szczegóły można.

No przecież pisał, że z jednej anteny.

Moderated By telesat1:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Level 33  
    Olek II wrote:
    Bałdyzer wrote:
    Słyszałem coś , że w tych dekoderach pomaga wymiana kondensatorów ale nie znam konkretów.

W tym przypadku kondensatory nie mają z tym nic wspólnego.

Proszę bardzo oto konkrety. Co prawda problem dotyczy HF8900 ale tutaj zapewne będzie podobnie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3095732.html
  • Level 9  
    Może jest ktoś z forum z województwa śląskiego kto by mi pomógł ( oczywiście odpłatnie) wlutować ten kondensator ?
  • Level 33  
    Akurat mi się teraz trafił ( i dokładnie 8800...). Chcesz to się baw sam. Ale tuner ma nieaktualną listę transponderów i jest sporo zabawy by zrobić aktualną listę kanałów ( i poukładać). No i datę trzeba cofać ale skoro oglądasz z karty to pewnie wiesz...
    Ferguson HF8800 - Kanały Polsatu pikselowanie obrazu Ferguson HF8800 - Kanały Polsatu pikselowanie obrazu Ferguson HF8800 - Kanały Polsatu pikselowanie obrazu
    Sposób może niezbyt elegancki i na szybko ale nie wymagający demontażu płyty :|

Dodano po 26 [minuty]:

Bałdyzer wrote:
    w pokoju obok mam drugi taki sam dekoder HF8800 który odbiera sygnał z tej samej anteny i konwertera i tam nie ma problemu z kanałami Polsatu.

To aby uniknąć tej zabawy zgraj sobie dane z tego działającego i wgraj do drugiego.
  • Level 26  
    Bałdyzer wrote:
    Antena i konwerter na pewno są w porządku ponieważ w pokoju obok mam drugi taki sam dekoder HF8800 który odbiera sygnał z tej samej anteny i konwertera i tam nie ma problemu z kanałami Polsatu.

Ja tak nieśmiało spytam.
    Były zamieniane miejscami te dekodery?
    Darek.S wrote:
    Proszę bardzo oto konkrety.

Ten "konkrent" to ten sam dekoder?
    Darek.S wrote:
    Co prawda problem dotyczy HF8900

Czy kolejny domysł niczym nie poparty? Czy paplać co ślina na jęzor przyniesie?

Jakość sygnału w miejscu zainstalowanego dekodera sprawdzona?
  • Level 33  
    maksar wrote:

Ten "konkrent" to ten sam dekoder?

Akurat nie ten sam ale ta sama płyta główna. I skoro w Kościanie jeden mu już zrobili to znaczy że można. A dolutowanie jednego kondensatora to chyba na tyle mała praca, ze może spróbować ( i na 99% z powodzeniem)

Dodano po 49 [sekundy]:

A ja podawałem konkrety a nie konkrenty :wink:
  • Level 9  
    Oczywiście dekodery były zamieniane i problem jest tylko na tym który nie był w serwisie Fergusona. Sygnał jest bardzo dobry , inne kanały HD idą nawet w czasie śnieżycy.
    Na razie znajdę kogoś kto wlutuje mi nowy kondensator o pojemności 2200uF/16V w miejsce tego CR106 i zobaczymy co będzie. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że powinno to rozwiązać problem.
    Dla zainteresowanych tutaj na Satkurier jest podobny temat 3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.
  • Level 9  
    Darek.S wrote:
    Akurat mi się teraz trafił ( i dokładnie 8800...). Chcesz to się baw sam. Ale tuner ma nieaktualną listę transponderów i jest sporo zabawy by zrobić aktualną listę kanałów ( i poukładać). No i datę trzeba cofać ale skoro oglądasz z karty to pewnie wiesz...
    Ferguson HF8800 - Kanały Polsatu pikselowanie obrazu Ferguson HF8800 - Kanały Polsatu pikselowanie obrazu Ferguson HF8800 - Kanały Polsatu pikselowanie obrazu
    Sposób może niezbyt elegancki i na szybko ale nie wymagający demontażu płyty :|

Dodano po 26 [minuty]:

Bałdyzer wrote:
    w pokoju obok mam drugi taki sam dekoder HF8800 który odbiera sygnał z tej samej anteny i konwertera i tam nie ma problemu z kanałami Polsatu.

To aby uniknąć tej zabawy zgraj sobie dane z tego działającego i wgraj do drugiego.

A jeszcze zapytam o jedną rzecz, bo tu na zdjęciu widzę, że nie było wymiany kondensatorów tylko równolegle był wlutowany nowy. Czy ten sam skutek będzie jeśli zamiast wymiany kondensatorów ( wylutowanie starego 470uF i wlutowanie w jego miejsce nowego 2200uF) zrobimy równoległe wlutowanie nowego kondensatora ?
  • Level 33  
    Bałdyzer wrote:
    Czy ten sam skutek będzie jeśli zamiast wymiany kondensatorów ( wylutowanie starego 470uF i wlutowanie w jego miejsce nowego 2200uF) zrobimy równoległe wlutowanie nowego kondensatora ?

Jak juz napisałem nie jest to zbyt eleganckie ale skutek jak najbardziej ten sam. Co innego gdyby stary był zwarty - wtedy konieczne byłoby jego usuniecie. Tymczasem tutaj ten kondensastor jest sprawny tylko nie ma odpowiednich parametrów. Konieczny jest LOW ESR.
  • Level 9  
    A czy do takiego wlutowania równoległe nowego kondensatora trzeba wyjąć płytę główną aby z jej drugiej strony zalutować nóżki kondensatora ? A może w tym dekoderze jest dostęp od dołu do styków po zdjęciu dolnej części obudowy ?

Mam jeszcze pytanie czy odpowiedni będzie kondensator 2200uF 16V JAMICON Low ESR ?
  • Level 9  
    Mam jeszcze pytanie bo będe zamawiał te kondensatory i od razu przy okazji bym kupił w razie czego zamienniki do CR111, CR1, CR10. Czy za te trzy wymienione kondensatory też dobre będą LOW ESR 2200uF 16V czy jakieś o innych wartościach ?
  • Helpful post
    Level 33  
    Tuner już wydałem więc nie mam jak sprawdzić jakie tam są. Alejak wymienisz na takie same jak były tylko LOW ESR błędu nie popełnisz. W celu zapewnienia lepszej filtracji można dać ciut większy ( jeden skok w szeregu wyżej czyli 50 góra 100% więcej. Przesadzać też tu nie ma sensu. Za tego robiącego problemy C106 ja wstawiam 1500uF ( czyli akurat trzy razy tyle) i więcej nie ma chyba sensu ( no i może się taki byk nie zmieścić). Po dołożeniu 1000uF11158 oczywiście chodzi jak trzeba także w HF8800 ( wszak pisałem, że to sama płyta główna co w 8900)
  • Level 9  
    Najlepiej jak kupię kilka rodzajów 2200uF,, 1000uF i 800uF . To i tak groszowe sprawy
  • Level 43  
    Bałdyzer wrote:
    Najlepiej jak kupię kilka rodzajów 2200uF,, 1000uF i 800uF . To i tak groszowe sprawy

Takiego akurat nie ma.
  • Level 9  
    LeDy wrote:
    Bałdyzer wrote:

Takiego akurat nie ma.

Kupiłem Low ESR 820uF, 1500uF, 1000uF, 2200uF