Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Uno - Uno 1,4 wtrysk nie podaje paliwa

dawimczi 01 Feb 2017 10:58 1209 9
    dawimczi
    Level 7  
    Witam, mam taki problem w Uno 1,4, na jedno punkcie, nie podaje paliwa na przepustnice. Wtrysk zmieniony na drugi, pompka paliwa siedzi druga, a on dalej nic, proszę o pomoc, wiem, tematy były podobne, ale żaden mi nie pomógł rozwiązać mojej usterki.
    leonov
    Level 42  
    dawimczi wrote:
    wtrysk zmieniony na drugi
    A jest sterowanie tym wtryskiem?
    dawimczi
    Level 7  
    leonov wrote:
    dawimczi wrote:
    wtrysk zmieniony na drugi
    A jest sterowanie tym wtryskiem ?

On jest sterowany masą, z tego co czytałem, tylko jak teraz to sprawdzić. Wychodzą tam dwa czarne i dwa białe, jak miernikiem sprawdzałem dotykając białego i czarnego to było napiecie od 4 v do 7 v.
    GRZECHU111
    Level 12  
    Dwa cieńsze to czujnik temperatury powietrza a dwa grubsze to wtryskiwacz na jednym ma być +12V na drugim ma być sterowanie masą z komputera (można podać mase najlepiej przez żarówkę i sprawdzić czy wtrysk "cyka")
    dawimczi
    Level 7  
    na jednym jest +12 a jak sprawdzić sterowanie masa bo mechanik od piatku zagłada do niego i do tej pory nic nie sprawdził

Dodano po 5 [minuty]:

a może być czujnik położenia wału ?
    ladamaniac
    Level 39  
    Może być czujnik, wtedy też nie będzie iskry. Impuls sprawdzisz próbnikiem diodowym. W najprostszej postaci dioda led plus rezystor, jeden przewód do plusa, drugi na sygnał sterujący wtryskiwacza.
    dawimczi
    Level 7  
    Ok jak zrobię to dam znać co było a jutro muszę zabrać go od mechanika i samemu robić
    dawimczi
    Level 7  
    witam dzisiaj autko zrobili mechanicy co pracowali w serwisie fiata wymienili komputer pompkę paliwa i digiplex 2 koszt naprawy 480zł ciekawi mnie skąd taka cena autko dopiero w poniedziałek do odbioru
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    dawimczi wrote:
    witam dzisiaj autko zrobili mechanicy co pracowali w serwisie fiata wymienili komputer pompkę paliwa i digiplex 2 koszt naprawy 480zł ciekawi mnie skąd taka cena

No nie wiem może po godzinach robili na fuchę, bo fakt dziwnie mało.
    dawimczi
    Level 7  
    post do zamknięcia furka jeździ aż miło przyczyna problemu był spalony digiplex 2 który spalił komputer.