Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAGECOM UHD88 + LG Flatron E2250T

swistakzg 01 Lut 2017 12:59 381 3
  • #1 01 Lut 2017 12:59
    swistakzg
    Poziom 2  

Witajcie,
    Mam problem z połączeniem dekodera jak w temacie (Orange) z ww. monitorem. Zakupiłem adapter HDMI->DVI, dźwięk puściłem po RSA i... działało raz. Obraz został poprawnie przeskalowany (jakość jednak słaba), tylko menu dekodera nie było przeskalowane. Postanowiłem więc wyłączyć i włączyć dekoder i sprawdzić czy coś się zmieniło. Zmieniło się, ale na gorsze, dźwięk mam, obrazu nie, poza logiem Orange przy uruchamianiu sprzętu. Z drugim dekoderem mam ten sam problem, oba po podłączeniu do TV przez HDMI śmigają aż miło, adapter też jest ok, podłączyłem przez niego przed momentem komputer i działa. Pytanie co robić? Skoro działało raz, powinno zadziałać i drugi, ale nie udaje mi się tego powtórzyć.

0 3
  • #3 02 Lut 2017 13:27
    swistakzg
    Poziom 2  

Nie, bo monitor na to nie pozwala, dekoder też, ale znalazłem już w czym tkwi problem. Przy uruchamianiu dekoder wyświetla logo Orange w innej rozdzielczości (chyba 780x576px), następnie przez moment nie daje obrazu, by przejść do HD. Monitor tego nie ogarnia gdy odłączy się dekoder od zasilania. Gdyby ktoś szukał rozwiązanie problemu jest następujące:
    1.Włączyć dekoder
    2.Poczekać aż zacznie nadawać obraz właściwy
    3.Podłączyć kabel do monitora

Wszystko będzie działać dopóki nie odłączymy dekodera z gniazda, z pilota można go spokojnie wyłączać i włączać do woli.

Został mi tylko jeden problem, teraz menu dekodera nie mieści się w monitorze, przez co nie da się z niego korzystać. Da się coś z tym zrobić?

0
  • #4 02 Lut 2017 20:01
    mihal2002
    Poziom 43  

swistakzg napisał:
    Został mi tylko jeden problem, teraz menu dekodera nie mieści się w monitorze, przez co nie da się z niego korzystać. Da się coś z tym zrobić?

Jeszcze raz za to odpowiada rozdzielczość.
    swistakzg napisał:
    bo monitor na to nie pozwala, dekoder też

Nie ma takiej możliwości aby nie można było zmienić rozdzielczości w urządzeniu.

0