Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 114 340 - Przez odmę ucieka olej

01 Lut 2017 13:38 1665 9
 • Poziom 4  
  Witam.
  Przez odmę ucieka olej, co to będzie, silnik do roboty.
  Ciśnienie oleju w kabinie na rozgrzanym silniku pokazuje ok 2 bar.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 30  
  Witam.

  Prawdopodobnie do wymiany membrana w odmie. Trzeba sprawdzić czy czasami nie jest pęknięta.
 • Poziom 4  
  Dzięki za podpowiedź. A dużo roboty żeby się do niej dostać?

  Dodano po 10 [minuty]:

  Jeszcze jedna sprawa od kiedy kupiłem tą scanie 1,5 roku temu jeździłem na niedogrzanym silniku czy jest możliwość że mogłem silnik już wykończyć
 • Poziom 10  
  Jeśli silnik nie osiąga pełnej temperatury spala więcej paliwa ale nic więcej się nie dzieje.Na pewno go nie uszkodziłeś.
 • Poziom 32  
  Z przodu silnika za kołem pasowym . Musisz zdjąć wentylator z piasty koła, pasek wielo rowkowy,napinacz aby mieć więcej miejsca ( ale nie musisz ), zdjąć koło pasowe i za nim w obudowie jest okrągła klapka zamocowana na trzy śrubki fi.6 , odkręcasz , zdejmujesz wymieniasz gumową membranę i montujesz wszystko z powrotem . Za membraną od strony silnika powinna być sprężyna , jeśli nie ma zamontuj nową. Membranę najlepiej kup oryginalną przynajmniej będzie pewność ,że długo wytrzyma.
 • Poziom 4  
  Witam wymieniłem membranę odmy w mojej scani nie była dziurawa tylko trochę twarda ale nie dobrego efektu dalej olej gdzie przez odmę gdzie jeszcze mogę szukać
 • Poziom 32  
  Zatkany filtr powietrza lub kompresja przechodzi do skrzyni korbowej.
 • Poziom 32  
  Z reguły idą do wymiany pierścienie na tłokach i tuleje , oczywiście głowice do planowania i sprawdzenie zaworów na szczelność i prowadnic.Pozostaje ci do sprawdzenia turbo sprężarka, zdemontuj przewody gumowe między turbem a intercoolerem i sprawdz czy jest w nich olej i w jakiej ilości. Sprawdz luz wzdłużny i poprzeczny ośki turbiny , łopatki czy nie są starte może tam tkwi problem.