Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ARC5754/1 - Sprężarka włącza się na około 5 min i wyłącza się.

elmo-serwis 01 Lut 2017 15:09 441 9
  • #1 01 Lut 2017 15:09
    elmo-serwis
    Poziom 7  

Chłodziarko zamrażarka Whirlpool ARC5754/1. Wczoraj dostałem ją od znajomego , powiedział że pracowała do końca . Lodówkę musiałem przetransportować na leżąco , położyliśmy ją na tym boku tak aby rurki wychodzące ze sprężarki skierowane były ku górze . Po przywiezieniu lodówki umyciu jej i podłączeniu sprężarka pracuje około 30 minut wyłącza się od tego momentu załącza się na około 5 minut i wyłącza się na czas około 30 minut robi to tak cyklicznie. Podczas takiej pracy zamrażarka mrozi , komora chłodziarki niestety słabo. Proszę o pomoc. Czyżby transport na leżąco jej zaszkodził ? Lub uszkodzeniu uległ termostat ?

0 9
  • #2 01 Lut 2017 19:38
    domis33
    Poziom 13  

Nie był to dobry prezent.
    Prawdopodobnie uwalona sprężarka

0
  • #3 01 Lut 2017 20:09
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Jeśli uwierzyć darczyńcy, wyłącz chłodziarkę na kilka godzin, gdy po takim odpoczynku nadal będą takie objawy ze startem -agregat uszkodzony.

0
  • #4 02 Lut 2017 06:50
    elmo-serwis
    Poziom 7  

Tylko że sprężarki nie wyłącza klikson a termostat więc myślę że sprężarka jest OK . Poświęciłem dziś całą noc nad lokalizacją uszkodzenie i muszę nadmienić że po rozmrożeniu lodówki i jej włączeniu sprężarka pracowała około 30 minut po czym się wyłączyła od tego momentu pracuje po 5 minut i się wyłącza czas przerwy między pracą około 30 minut. Zamrażarka mrozi , lecz w komorze chłodziarki na tylnej ściance skrapla się woda , co prawda jest chłodniej niż temperatura otoczenia ale to za mało na termostat ustawiony na MAX. Proszę mi podpowiedzieć gdzie przyczepiona jest kapilara termostatu , jak go wymontować ponieważ mam taki drugi na podmianę i sprawdzę czy ten w niej nie jest uszkodzony. Dodam jeszcze że w momencie pracy sprężarki tylna ścianka w komorze chłodziarki zaczyna marznąć , ale praca sprężarki jest zbyt krótka aby wychłodzić komorę.

0
  • #5 02 Lut 2017 07:48
    skryn
    Admin grupy AGD

A gdzie ta lodówka stoi, w sensie temperatury otoczenia?

0
  • #6 02 Lut 2017 07:58
    elmo-serwis
    Poziom 7  

Lodówka stoi w kuchni , temperatura w pomieszczeniu to około 22 stopnie.

0
  • Pomocny post
    #7 02 Lut 2017 11:00
    nares
    Specjalista AGD

Wymień ten termostat i po sprawie.

1
  • #8 02 Lut 2017 11:04
    elmo-serwis
    Poziom 7  

Mam taki termostat z tym że kapilara jest krótsza , jak głęboko powinna wejść kapilara , z czego ona czyta temperaturę ?

0
  • Pomocny post
    #9 02 Lut 2017 11:58
    nares
    Specjalista AGD

elmo-serwis napisał:
    jak głęboko powinna wejść kapilara

Do oporu.

0
  • #10 02 Lut 2017 12:07
    elmo-serwis
    Poziom 7  

Dziękuję bardzo ! Termostat wymieniony , lodówka działa.

0