Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ARC5754/1 - Sprężarka włącza się na około 5 min i wyłącza się.

01 Lut 2017 15:09 771 9
  • Poziom 8  
    Chłodziarko zamrażarka Whirlpool ARC5754/1. Wczoraj dostałem ją od znajomego , powiedział że pracowała do końca . Lodówkę musiałem przetransportować na leżąco , położyliśmy ją na tym boku tak aby rurki wychodzące ze sprężarki skierowane były ku górze . Po przywiezieniu lodówki umyciu jej i podłączeniu sprężarka pracuje około 30 minut wyłącza się od tego momentu załącza się na około 5 minut i wyłącza się na czas około 30 minut robi to tak cyklicznie. Podczas takiej pracy zamrażarka mrozi , komora chłodziarki niestety słabo. Proszę o pomoc. Czyżby transport na leżąco jej zaszkodził ? Lub uszkodzeniu uległ termostat ?
  • Poziom 13  
    Nie był to dobry prezent.
    Prawdopodobnie uwalona sprężarka
  • Poziom 42  
    Jeśli uwierzyć darczyńcy, wyłącz chłodziarkę na kilka godzin, gdy po takim odpoczynku nadal będą takie objawy ze startem -agregat uszkodzony.
  • Poziom 8  
    Tylko że sprężarki nie wyłącza klikson a termostat więc myślę że sprężarka jest OK . Poświęciłem dziś całą noc nad lokalizacją uszkodzenie i muszę nadmienić że po rozmrożeniu lodówki i jej włączeniu sprężarka pracowała około 30 minut po czym się wyłączyła od tego momentu pracuje po 5 minut i się wyłącza czas przerwy między pracą około 30 minut. Zamrażarka mrozi , lecz w komorze chłodziarki na tylnej ściance skrapla się woda , co prawda jest chłodniej niż temperatura otoczenia ale to za mało na termostat ustawiony na MAX. Proszę mi podpowiedzieć gdzie przyczepiona jest kapilara termostatu , jak go wymontować ponieważ mam taki drugi na podmianę i sprawdzę czy ten w niej nie jest uszkodzony. Dodam jeszcze że w momencie pracy sprężarki tylna ścianka w komorze chłodziarki zaczyna marznąć , ale praca sprężarki jest zbyt krótka aby wychłodzić komorę.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Lodówka stoi w kuchni , temperatura w pomieszczeniu to około 22 stopnie.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Wymień ten termostat i po sprawie.
  • Poziom 8  
    Mam taki termostat z tym że kapilara jest krótsza , jak głęboko powinna wejść kapilara , z czego ona czyta temperaturę ?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    elmo-serwis napisał:
    jak głęboko powinna wejść kapilara

Do oporu.
  • Poziom 8  
    Dziękuję bardzo ! Termostat wymieniony , lodówka działa.