Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Siemens SN64M001EU/02-Błąd E:21

MAHNAMAHNA 01 Feb 2017 15:16 3153 2
    MAHNAMAHNA
    Level 2  
    Cześć,
    proszę o pomoc i sugestie gdzie szukać usterki.
    Mam zmywarkę Siemens SN64M001EU/02 i w czasie zmywania zmywarka zatrzymała się i zgłosiła błąd E:21 nie wypompowując wody.
    Z opisu błędu wynika, że przyczyną może być problem z zablokowaniem pompy. Po restarcie i załączeniu na nowo programu następuje wypompowanie wody jednak w momencie otwarcia autozaworu z wodą problem się pojawia. Zdemontowałem boczną ścianę by zobaczyć co się dzieje (szczegóły na załączonym filmiku). Przed dobraniem się dalej do 'bebechów' zdemontowałem kołnierz wodny i przeczyściłem wszystkie elementy.

Ponieważ jestem totalnym amatorem w temacie napraw zmywarek proszę o sugestie co robić dalej? Czytałem na forum, że jakaś część może blokować pompę (cyrkulacyjną) lub właśnie padła. Pompa odpływowa działa bo po uzupełnieniu wody w zmywarce przy pomocy kilku garnków wszystko elegancko zostaje wypompowane. Zanim coś dalej zrobię bardzo bardzo proszę o sugestię gdzie szukać usterki. Pogodziłem się już z zakupem nowej ale spróbowałem jeszcze powalczyć. Na razie toniemy w nieumytych garkach ;(
    pozdrawiam
    MAHNAMAHNA
    Attachments:
    rychomuch
    Level 29  
    Witam.
    Ile lat pracuje zmywarka? Dodaj zdjęcie pompy myjącej-cyrkulacyjnej.
    MAHNAMAHNA
    Level 2  
    Dzień dobry,
    sprzęt ma jakieś 6-7 lat a do pompy jak mi się uda to dziś się dostanę i wtedy zrobię zdjęcie
    pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie ;)
    MAHNAMAHNA