Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Siemens SN64M001EU/02-Błąd E:21

MAHNAMAHNA 01 Feb 2017 15:16 3153 2
 • #1
  MAHNAMAHNA
  Level 2  
  Cześć,
  proszę o pomoc i sugestie gdzie szukać usterki.
  Mam zmywarkę Siemens SN64M001EU/02 i w czasie zmywania zmywarka zatrzymała się i zgłosiła błąd E:21 nie wypompowując wody.
  Z opisu błędu wynika, że przyczyną może być problem z zablokowaniem pompy. Po restarcie i załączeniu na nowo programu następuje wypompowanie wody jednak w momencie otwarcia autozaworu z wodą problem się pojawia. Zdemontowałem boczną ścianę by zobaczyć co się dzieje (szczegóły na załączonym filmiku). Przed dobraniem się dalej do 'bebechów' zdemontowałem kołnierz wodny i przeczyściłem wszystkie elementy.

  Ponieważ jestem totalnym amatorem w temacie napraw zmywarek proszę o sugestie co robić dalej? Czytałem na forum, że jakaś część może blokować pompę (cyrkulacyjną) lub właśnie padła. Pompa odpływowa działa bo po uzupełnieniu wody w zmywarce przy pomocy kilku garnków wszystko elegancko zostaje wypompowane. Zanim coś dalej zrobię bardzo bardzo proszę o sugestię gdzie szukać usterki. Pogodziłem się już z zakupem nowej ale spróbowałem jeszcze powalczyć. Na razie toniemy w nieumytych garkach ;(
  pozdrawiam
  MAHNAMAHNA
  Attachments:
 • #2
  rychomuch
  Level 29  
  Witam.
  Ile lat pracuje zmywarka? Dodaj zdjęcie pompy myjącej-cyrkulacyjnej.
 • #3
  MAHNAMAHNA
  Level 2  
  Dzień dobry,
  sprzęt ma jakieś 6-7 lat a do pompy jak mi się uda to dziś się dostanę i wtedy zrobię zdjęcie
  pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie ;)
  MAHNAMAHNA