Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator IP + 3 stanowiska podglądu

davidiusss 01 Lut 2017 17:09 792 11
  • #1 01 Lut 2017 17:09
    davidiusss
    Poziom 12  

Witam,
    Potrzebuję rejestrator IP na min. 20 kamer, do którego będę mógł podłączyć 2-3 stanowiska podglądu, najlepiej autonomiczne tzn. na każdym można ustawić obraz z różnych kamer niezależnie. Do każdego monitora np. jakiś panel sterujący, który pozwoli wybrać kamery do podglądu. Spotkaliście się w ogóle z czymś takim, czy pozostaje tylko zastosowanie dodatkowych PC do każdego stanowiska?

0 11
  • #2 01 Lut 2017 19:15
    reweriko

Poziom 25  

Jest sporo rozwiązań, zapoznaj się może z tą ofertą.
    NMS link

0
  • #3 01 Lut 2017 19:27
    davidiusss
    Poziom 12  

Novus fajna rzecz, tylko nie wiem czy nie za wysoka półka cenowa jak na rzeczone przedsięwzięcie.
    Wpadł mi jeszcze taki pomysł: jak bym podłączył do sieci drugi rejestrator, bez dysków, dla samego podglądu, to będzie to działać? Kamera może wysyłać strumień do dwóch rejestratorów na raz?

0
  • #4 02 Lut 2017 05:19
    reweriko

Poziom 25  

Tak... ale to traci sens monitoringu...
    Proponuje dwie opcje.
    1. jeden rejestrator dedykowany tylko pod kamery i podgląd po sieci do stanowisk.
    2. rejestrator oparty na PC z aplikacją np: NMS i również podgląd na wszystkich stanowiskach. wszystko chodzi po sieci.

Program masz za free i pełni rolę rejestratora więc rejestrator praktycznie masz za darmo.. Warunek ? PC - dobrze jak spełnia wymogi programu..
    Produktów tego typu jest na rynku wiele... ja podałem jedynie przykład.
    Bez względu na markę którą wybierzesz dobrze zaopatrzyć się w produkty jednej firmy ze względu na kompatybilność...Niektóre rejestratory nie obsługują kamer innych firm.Pamiętaj też o odległościach...w systemie IP są ograniczenia długości kabli UTP i warto się zastanowić na etapie projektu nad zasilaniem systemu IP.
    Lokalnie czy po PoE obie metody mają plusy i minusy.

0
  • #5 02 Lut 2017 11:36
    davidiusss
    Poziom 12  

No tak, tylko wszystkie te rozwiązania wymagają oddzielnego komputera dla każdej stacji jeśli dobrze rozumiem. Ma to dla mnie dwa minusy: niepotrzebne zużycie prądu (każdy muszę podłączyć do obwodu rezerwowanego) + trudniejsza obsługa (czasami ciężko wytłumaczyć obsłudze jak np. się zalogować do programu, nie mówiąc o sytuacji jak coś się zawiesi).
    Dlatego właśnie się zastanawiałem nad rozwiązaniem podobnym do dawnych krosownic tylko że dla IP.

0
  • #6 02 Lut 2017 12:06
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

davidiusss napisał:
    na każdym można ustawić obraz z różnych kamer niezależnie

Rozumiem że np na jednym stanowisku będzie widok z konkretnych np 10 kamer - i tylko te kamery będą przeglądane ?
    Na drugim stanowisku analogicznie to samo ?

Czy chcesz odtwarzać nagrania z danych kamer na stanowiskach ?

Jakie kamery IP przewidujesz? (rozdzielczości)

Są takie rozwiązania fajne, ale muszę mieć odpowiedzi na pytania o działanie stanowisk poglądowych

0
  • #7 02 Lut 2017 13:38
    davidiusss
    Poziom 12  

Generalnie chodzi o to, że mam do wyceny system na podstawie schematu i kosztorysu, który "nie trzyma się kupy". W jednym miejscu piszą o kamerach analogowych, na drugim schemacie jest switch poe do kamer, a zaproponowane podzespoły są przestarzałe i niekompatybilne. Wycinek schematu w załączniku.
    Dlatego chcę zaproponować system IP który mniej więcej będzie spełniał to co narzucili.
    Wg mnie rejestrator IP mogę przerzucić z pom.1 do pom.2 przy monitorze i będzie sterowanie za pomocą myszki, tylko co wtedy z pom.3? Są rejestratory z wyjściem spot ale to też nie zapewnia sterowania (wyboru kamer). Rejestrator IP + 3 stanowiska podglądu

0
  • #8 02 Lut 2017 14:21
    bartek_p
    Poziom 31  

Daj se siana z tym tematem.
    Albo biorą sprawdzone i działające rozwiązania i za to płacą, albo bawią się w półśrodki, które po miesiącu zaczną się sypać.
    Jeśli masz kontakt z klientem to trzeba mu wytłumaczyć, że zaproponowane przez nich rozwiązanie nijak się ma do obecnych standardów.
    A co do obsługi komputera, to wybacz, ale dziś nawet najzwyklejszy cieć radzi sobie z obsługą programu do podglądu kamer.

0
  • #9 03 Lut 2017 09:19
    reweriko

Poziom 25  

A tak nawiasem o co chodzi na tym schemacie ? Robił go hydraulik czy co ? to się nie trzyma kupy.
    Może niech podadzą co jest już na obiekcie i co ma być docelowo... Wtedy można się zastanowić nad optymalnym rozwiązaniem...

0
  • #10 21 Kwi 2017 07:49
    rdt
    Poziom 24  

bartek_p napisał:
    .......................ciach.....................
    A co do obsługi komputera, to wybacz, ale dziś nawet najzwyklejszy cieć radzi sobie z obsługą programu do podglądu kamer.

no to sie GRUBO mylisz .
    Istnieją ludzie którzy mysz podnoszą do góry.
    Co do kamer - w specyfikacji można znaleźć ile osób sie może zalogować do jednej kamery.
    Jeśli Novus posiadający ekonomiczne rozwiązania to górna półka to bym sobie odpuścił takiego klienta.
    Zasada napisana powyżej - wszystko od jednego producenta w przypadku kamer IP powinna być nienaruszalna praktycznie jak ktoś zrobi inaczej to prosi się o kłopoty.
    W BCS sam korzystam z rozwiązania drugiego rejestratora do logowania i podglądu z wybranych kamer (funkcja LUPA). nie muszę tłumaczyć jak zalogować do windy i jak windowsa zrestartować koszt rejestratora do drugiego podglądu będzie mniejszy niż komputer +dysk+oprogramowanie+system.
    Przy takiej ilości kamer zwróć tylko uwagę jaką przepustowość ma rejestrator służący do podglądu.jeśli wszystko dobrze policzysz to żeby se nie okazało ze 20 głównych strumieni @25kl/s nie podoła a wszyscy we wszystkich pomieszczeniach będą chcieli "HDw3d i żeby było lepsze niż cyfrowy polsat".

0
  • #11 21 Kwi 2017 11:14
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Panowie... kontynuujecie dyskusje z lutego. A nie wiadomo czy @davidiusss sprawę rozwiązał czy nie.

0
  • #12 21 Kwi 2017 11:23
    davidiusss
    Poziom 12  

Nie rozwiązałem, ponieważ zlecenie nie wypaliło (chyba na szczęście). Jednak dziękuję za wszystkie podpowiedzi, pewnie przydadzą się na przyszłość, temat zamykam.

0