Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer p191w - poziome paski - Monitor analogowy wyświetla mrygające poziome paski

ly3r 01 Feb 2017 20:49 1830 2
    ly3r
    Level 2  
    Witam,

jestem posiadaczem monitora Acer P191W (wersja tylko z gniazdem analogowym). Problem polega na tym że monitor wyświetla mrygajace białe paski. (nagranie w załaczniku) Wyświetlają się one w zależności od obrazu jaki jest wyświetlony.

Problem występuje:
    - na ekranowanym kablu jak i zwykłym.
    - na różnych modelach kart graficznych (sprawdzane na radeonach 7850 oraz nvidii 8500gs)
    - wykluczamy sterowniki gdyż są aktualizowane na bieżąco
    - na częstotliwości ekranu 60 jak i 75

Problem staje się mniej uciążliwy gdy ekran juz się nagrzeje. W pobliżu stoi router lecz z tego co patrzyłem nie ma on wpływu na to (wtedy by raczej występowało smużenie niż coś w rodzaju artefaktów) Mogę dodać gdyż mam dwa takie monitory z czego drugi jest jeszcze z cyfrowym gniazdem i tam tego problemu niema. Wiec zostaje nam tak jakby uszkodzony ekran lecz co to moze być i czy ktoś mógłby określić mniej wiecej koszta tego?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    dzimi
    Moderator
    Do sprawdzenia jak zawsze- zasilanie ( w szczególności elektrolity),świetlówki.
    ly3r
    Level 2  
    W weekend postaram się go rozebrać i powiem co i jak :D