Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko DIS1521 - Zbierająca się woda

luke007 01 Lut 2017 21:10 477 3
  • #1 01 Lut 2017 21:10
    luke007
    Poziom 2  

Mam problem ze zmywarką Beko DIS1521 wybija mi bezpiecznik jest to spowodowane skraplającą się wodą pochodzącą z pary. Para wydobywa się ze zbiornika doprowadzającego wodę do dyszy wtryskowej (nr cześć 7161). Jest to zbiornik znajdujący się na bocznej ściance zmywarki.

Podczas pracy zmywarki para cofa się z komory zmywarki i wylatuje przez otworów w tym zbiorniku. Co najdziwniejsze jest to otwór wykonany przez producenta (oryginalny) ma pewnie jakąś funkcję. Mam pytanie czy można ten otwór zakleić? Nadmiar pary jak pisałem skrapla się i powoduje zwarcie w przepływomierzu na dopływie zimnej wody. Drugie pytanie dotyczy pracy grzałki czy można sprawdzić czy pracuje prawidłowo tz. czy nie grzeje za długo, zbytnio podgrzewa wodę?
    Beko DIS1521 - Zbierająca się woda1.jpg Download (181.68 kB)

0 3
  • #2 02 Lut 2017 21:33
    h jaworski
    Specjalista AGD

Można sprawdzić czy grzeje za długo trzeba włożyć termometr i sprawdzić do jakiej temperatury grzeje.
    Jak może robić zwarcie na przepływomierzu jak przepływomierz jest po 2 stronie otworu.

0
  • #3 03 Lut 2017 18:49
    luke007
    Poziom 2  

Przepływomierz jest pod tym zbiornikiem na schemacie to część nr 5831 i to ona ucierpiała.
    Chciałbym tego uniknąć w przyszłości.

h jaworski napisał:
    Można sprawdzić czy grzeje za długo trzeba włożyć termometr i sprawdzić do jakiej temperatury grzeje.
    Jak może robić zwarcie na przepływomierzu jak przepływomierz jest po 2 stronie otworu.

0
  • #4 03 Lut 2017 18:59
    h jaworski
    Specjalista AGD

Pod zbiornikiem ale z 2 strony i na logikę woda powinna ściekać na dół aż do węża i po wężu na dół zmywarki.

0