Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Arduino , moduł Can sczytanie sygnałów.

Katoo 01 Feb 2017 21:16 1926 13
 • #1
  Katoo
  Level 17  
  Witam , chcę do arduino dokupić moduł CAN i wpiąć się w aucie w przełącznik sterujący głośnością w radiu z kierownicy. Sterowanie jest po linii CAN do radia. Czy jak bym się wpiął w szynę dam rade odczytać sygnał Vol up i Vol down , oraz przełączenia utworów do przodu i do tyłu?

  Pozdrawiam.
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  Katoo
  Level 17  
  No przyznam się że nie przeszukiwałem bo nie wiem nawet jak to nazwać:D Auto to Volvo s40 2005r z wbudowanym aux , chciałem mieć możliwość przełączania utworów z poziomu panelu na kierownicy nic więcej. Dlatego pomyślałem o module Can bo tam wszystko idzie po tym interfejsie. Myślałem że jak wepnę się w linie H i L i będę nasłuchiwać port to podczas naciśnięcia może coś Arduino by wypluło:D
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  Katoo
  Level 17  
  Czyli nawet jak bym się wepną bezpośrednio pod włącznikiem na kierownicy i nawet zapłonu bym nie włączył to dalej będzie mi wyrzucać wiele innych danych ? Zależy mi tylko żeby odczytać 2 kody żeby przełączać utworu do przodu lub do tylu. Może ktoś zna takie kody? Nie mam zamiaru modyfikować żadnych kodów , tylko w momencie gdyby sie taki pojawił piosenka by przeskoczyła do przodu lub do tyłu.
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  krzysiek_krm
  Level 40  
  Witam,
  napisz może co dokładnie chcesz uzyskać.
  Z jednej wypowiedzi wynika, że chcesz monitorować CAN podczas przyciskania guzików (czyli, że działa), z innej wynika, że chcesz to dopiero zrobić (czyli, że nie działa).
  Sterowanie radiem z SWC niekoniecznie musi być po magistrali CAN. Zwyczajowo używa się CAN gdy w kierownicy jest mnóstwo przycisków i prościej jest wplątać je wszystkie w jedną szeregową transmisję. Jeżeli przycisków jest mało, zazwyczaj stosowane jest połączenie bezpośrednie, czasami z siecią rezystorów dla ograniczenia liczby przewodów.
  Trzeba jakoś sprawdzić: w internecie albo u kolegi, który już ma to działające.

  Pozdrawiam
 • #12
  User removed account
  User removed account  
 • #13
  Katoo
  Level 17  
  Tam byłem na tej stronie , niestety nie odnosi się do mojego radia i sterowania. Mam Volvo z 2005r i mam sterowanie radiem z kierownicy oraz tempomatem oraz uaktywnione wejscie AUX. Chciałem tylko podłączyć układ z mp3 pod wejście Aux co bym nie musiał co chwilę do schowka sięgać i przełączać muzykę. Wiem że sterowanie odbywa się po szynie Can bo już przeglądałem schematy elektryczne w aucie .Jest to moduł SWM gdzie wyjście c9/c8 to szyna Can. Dlatego chciałem na początku podłączyć arduino i myślałem że jak nacisnę przycisk >>lub << to wtedy on będzie wiedział jaka to komenda. Nie mam zamiaru tego modyfikować . Tylko gdy pojawiła by się taka komenda to ardurino z modułem mp3 przełączyło by na kolejną piosenkę.

  http://allegro.pl/volvo-c30-s40-v50-przyciski-w-kierownice-audio-i6705623188.html

  Tak wygląda mój przełącznik sterowania radiem z kierownicy.
 • #14
  m888
  Level 11  
  Sprawdź ten post https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3063445.html#14858093 oraz http://gizmosnack.blogspot.se/2015/11/aux-in-volvo-hu-xxxx-radio.html. prawdopodobnie znajdziesz potrzebne informacje. Ja także aktywowałem aux (sposobem z drugiego linku) oraz próbowałem aktywować przyciski do zmiany utworów (wsadem z pierwszego linku) niestety poległem, mam nadzieję że Tobie się powiedzie. Powodzenia