Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Arduino , moduł Can sczytanie sygnałów.

Katoo 01 Feb 2017 21:16 1926 13
    Katoo
    Level 17  
    Witam , chcę do arduino dokupić moduł CAN i wpiąć się w aucie w przełącznik sterujący głośnością w radiu z kierownicy. Sterowanie jest po linii CAN do radia. Czy jak bym się wpiął w szynę dam rade odczytać sygnał Vol up i Vol down , oraz przełączenia utworów do przodu i do tyłu?

Pozdrawiam.
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Katoo
    Level 17  
    No przyznam się że nie przeszukiwałem bo nie wiem nawet jak to nazwać:D Auto to Volvo s40 2005r z wbudowanym aux , chciałem mieć możliwość przełączania utworów z poziomu panelu na kierownicy nic więcej. Dlatego pomyślałem o module Can bo tam wszystko idzie po tym interfejsie. Myślałem że jak wepnę się w linie H i L i będę nasłuchiwać port to podczas naciśnięcia może coś Arduino by wypluło:D
    User removed account
    User removed account  
    Katoo
    Level 17  
    Czyli nawet jak bym się wepną bezpośrednio pod włącznikiem na kierownicy i nawet zapłonu bym nie włączył to dalej będzie mi wyrzucać wiele innych danych ? Zależy mi tylko żeby odczytać 2 kody żeby przełączać utworu do przodu lub do tylu. Może ktoś zna takie kody? Nie mam zamiaru modyfikować żadnych kodów , tylko w momencie gdyby sie taki pojawił piosenka by przeskoczyła do przodu lub do tyłu.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    krzysiek_krm
    Level 40  
    Witam,
    napisz może co dokładnie chcesz uzyskać.
    Z jednej wypowiedzi wynika, że chcesz monitorować CAN podczas przyciskania guzików (czyli, że działa), z innej wynika, że chcesz to dopiero zrobić (czyli, że nie działa).
    Sterowanie radiem z SWC niekoniecznie musi być po magistrali CAN. Zwyczajowo używa się CAN gdy w kierownicy jest mnóstwo przycisków i prościej jest wplątać je wszystkie w jedną szeregową transmisję. Jeżeli przycisków jest mało, zazwyczaj stosowane jest połączenie bezpośrednie, czasami z siecią rezystorów dla ograniczenia liczby przewodów.
    Trzeba jakoś sprawdzić: w internecie albo u kolegi, który już ma to działające.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    Katoo
    Level 17  
    Tam byłem na tej stronie , niestety nie odnosi się do mojego radia i sterowania. Mam Volvo z 2005r i mam sterowanie radiem z kierownicy oraz tempomatem oraz uaktywnione wejscie AUX. Chciałem tylko podłączyć układ z mp3 pod wejście Aux co bym nie musiał co chwilę do schowka sięgać i przełączać muzykę. Wiem że sterowanie odbywa się po szynie Can bo już przeglądałem schematy elektryczne w aucie .Jest to moduł SWM gdzie wyjście c9/c8 to szyna Can. Dlatego chciałem na początku podłączyć arduino i myślałem że jak nacisnę przycisk >>lub << to wtedy on będzie wiedział jaka to komenda. Nie mam zamiaru tego modyfikować . Tylko gdy pojawiła by się taka komenda to ardurino z modułem mp3 przełączyło by na kolejną piosenkę.

http://allegro.pl/volvo-c30-s40-v50-przyciski-w-kierownice-audio-i6705623188.html

Tak wygląda mój przełącznik sterowania radiem z kierownicy.
    m888
    Level 11  
    Sprawdź ten post https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3063445.html#14858093 oraz http://gizmosnack.blogspot.se/2015/11/aux-in-volvo-hu-xxxx-radio.html. prawdopodobnie znajdziesz potrzebne informacje. Ja także aktywowałem aux (sposobem z drugiego linku) oraz próbowałem aktywować przyciski do zmiany utworów (wsadem z pierwszego linku) niestety poległem, mam nadzieję że Tobie się powiedzie. Powodzenia