Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minix Neo X7 - WIndows 8.1 "Nie rozpoznano urządzenia USB" (kod 43)

02 Lut 2017 12:30 558 6
  • Poziom 4  
    Witam,

Nie wiem czy odpowiedni dział, ale spróbuję :)

Od tygodnia walczę z moim dwuletnim minixem i, mimo przewertowania internetu i wypróbowania wszystkich porad, nie mogę sobie poradzić.
    Może na tym forum otrzymam pomoc :)

Mianowicie sprawa się ma tak:
    Minix podczas zwykłej pracy (oglądanie YT) zaczął strasznie mulić, więc go zrestartowałem.
    Po restarcie zawiesił mi się na logo "Minix".
    Wyczytałem, że w takim wypadku należy wgrać na nowo softa, więc zabrałem się do pracy.
    Lecz tu pojawił się kolejny (chyba najistotniejszy) problem. Gdy podłączam tvboxa pod PC (win 8.1) pojawia mi się chmurka "Nie rozpoznano urządzenia"

Gdy wejdę w Menedżer Urządzeń i ustawienia tego urządzenia to w opisie widnieje "kod 43".

Wypróbowałem wszystkich porad odnośnie tego błędu i nic nie pomogło.

Spróbowałem również podłączyć boxa jeszcze raz do telewizora i moim oczom ukazało się coś takiego:

Problem polega na tym, że pilot do Minixa zepsuł mi się już dawno temu, a jak podłączam myszkę lub klawiaturę (nawet pada próbowałem) to w ogóle nie reaguje. Zapewne brak sterów w "biosie" minixa...

Jakieś pomysły?
    Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!
  • Poziom 4  
    Niestety mam tylko coś takiego:

USB\DEVICE_DESCRIPTOR_FAILURE

Co do dwóch ostatnich linków, to owszem - będa przydatne - ale dopiero wtedy kiedy uda mi się połączyć minixa z pc...
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Nie ma poprawnego identyfikatora, wiec urzadzenie nie bedzie dzialac pod Windows.

System mozesz wgrac z zewnetrznego nosnika (zapewne karta sd itp), tak jak widac na screenie.
  • Poziom 4  
    Kolobos - rozumiem....dzięki za info. Szkoda tylko, że nie mam jak tego ekranu obsłużyć (ani mysz ani klawiatura nie działają) :(

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Poczytaj na podanym forum (lub google) co zrobic w takim wypadku, zapewne wystarczy uruchomic z karta sd na ktorej bedzie odpowiedni obraz systemu i cos wcisnac.

Urzadzenie ma przycisk recovery, do tego jest tez pilot, o ile dziala.
  • Poziom 4  
    No właśnie nie posiadam pilota niestety...trudno, może jakoś sobie poradzę, a jak nie to kupie nowego pilota i tyle.
    Dzięki za poświęcony czas.

Pozdro!