Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie starych głośników do nowego odtwarzacza

piotrskoczylas 02 Lut 2017 17:41 474 6
  • #1 02 Lut 2017 17:41
    piotrskoczylas
    Poziom 3  

Nie znam się zupełnie na głośnikach, a kupiłem dzisiaj w lumpeksie za parę groszy subwoofer z odtwarzaczem. Chciałbym go podłączyć do głośników, które mam w domu. Jednak nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić, czy jest ktoś w stanie w oparciu o zdjęcia doradzić mi, jakie kable powiniem kupić?

Bardzo proszę.
    dzięki

0 6
  • #2 02 Lut 2017 19:00
    jacek220v
    Poziom 8  

Po numerze modelu danego urządzenia znajdź w sieci manual/instrukcję. Tam znajdziesz wyjaśnienie jak łączyć to urządzenie z resztą komponentów.
    PS Do kolumn głośnikowych będziesz potrzebował kawałka przewodu aby połączyć głośniki wysoko i niskotonowe. No chyba, że zastosujesz bi-wiring...

0
  • #3 02 Lut 2017 19:07
    piotrskoczylas
    Poziom 3  

Urządzenie jest częścią głośników, które miały dodatkowe kolumny.
    Nie mam pozostałych części.

napewno potrzebuje jakieś kable, a konretnie zależy mi na informacji jakie?
    Twoja odpowiedz niestety mi nie pomogła :(

0
  • #4 02 Lut 2017 19:58
    jacek220v
    Poziom 8  

Proponuję więc salomonowe rozwiązanie. Zrób zdjęcia wszystkich tabliczek znamionowych i zamieść w odpowiedzi. Może znajdzie się chętny i poszuka tego za ciebie. Ja, gdybym nawet chciał to zrobić, to nie mogę odczytać niczego z zamieszczonych zdjęć.
    Uwierz mi, że chcę ci pomóc, też kiedyś zadawałem tego typu pytania na tym forum... właściwie nadal to robię :) Nie jestem ekspertem, który jednym rzutem oka poda ci gotową odpowiedź, potrzebuję trochę więcej informacji. Nawet nie wiem o czym rozmawiamy,

piotrskoczylas napisał:
    subwoofer z odtwarzaczem.
    odtwarzaczem czego?

0
  • #6 02 Lut 2017 22:55
    jacek220v
    Poziom 8  

piotrskoczylas napisał:

Dysponuje obydwiema kolumnami oraz odtwarzaczem z zestawu HOME THEATR

Rozumiem, że jest to odtwarzacz DVD? Ma on na pewno wyjścia, które muszą być połączone z wejściami od zestawu ASDA (AUDIO INPUT). Najlepiej dodaj zdjęcia wyjść tego DVD playera.
    Teraz z AUDIO OUTPUT (użyj tylko FR i FL) w ASDA muszą wyjść przewody na kolumny Eltax. Tylko tyle, ale czy to zagra przyzwoicie to już inna kwestia, moim zdaniem nie.
    Co do przewodów: Zwykły przewód głośnikowy z OFC. ASDA->Eltax wyjście wygląda na standardowy RCA (kup najlepiej male RCA z końcówka z dwoma zaciskami śrubowymi), natomiast do kolumn wchodzą tzw. banana plug (ale są to gniazda zaciskowe, więc po prostu możesz tam przykręcić goły przewód). FR do kolumny po prawej stronie (stojąc frontem do źródła dźwięku) FL do lewej. + do plusa, - do minusa. Na wyjściach ASDY plus będzie w centralnym pinie wtyku RCA a minus na zewnątrz (najprawdopodobniej!). Żeby mieć pewność można po podłączeniu sprawdzić czy wszystko jest podłączone w fazie.
    Dodatkowo ze zdjęcia wynika, że w kolumnie bez suba brakuje fabrycznych dwóch blaszek łączących głośniki wysoko i niskotonowe. Połącz kawałkiem tego samego przewodu zaciski górne z dolnymi (tak samo jak masz w drugiej kolumnie).
    Nie przesadzaj z głośnością (i tak raczej będzie grało cicho) aby niepotrzebnie nie obciążać twiterów (choć w sumie nie wiem jaką to ma moc wyjściową, ale tak na wszelki wypadek).
    Po takim podłączeniu będziesz miał zestaw 2.1. Dwa kanały z kolumn i sub z pudła ASDY.

Te kolumny lepiej podłączyć do jakiegoś budżetowego wzmacniacza stereo a ASDĘ sobie podarować.

1
  • #7 03 Lut 2017 00:38
    piotrskoczylas
    Poziom 3  

Bardzo dziękuje za wyczerpującą odpwowiedz.

Napiszę jak podłącze ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo