Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo H530-schemat przejściówki zasilanie 24 pin (żeńska) na 14 pin (męska)

02 Lut 2017 17:50 1554 6
  • Poziom 9  
    Potrzebny schemat przejściówki. Zasilanie 24 pin (żeńska) na zasilanie 14 pin (męska). Niestety w tym modelu komputera jest bardzo okrojona płyta główna.
    Gniazdo zasilania płyty jest 14 pinowe plus dodatkowe 4 pinowe zasilanie, chyba procesora.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 8  
    Mam ten sam problem z lenovo m92p, tylko gorsze jest że ten model ma dodatkowy kabelek który był wcześniej wolny, biały chyba pin 8, multimetr wskazuje 1.2V i nie wiem na co i po co to napięcie (a może sygnał), widzę że przejściówki z allegro podłączają tam +5V, jakoś nie ufam Januszom z 60 pozytywnymi transakcjami, którzy pewnie zamówili nie wiadomo co z aliexpress. Będę sam przerabiał przejściówkę według instrukcji z tą róznicą że pominę ww. pin i lutowanie pinu 1 bo wszystkie kabeki 3x12V i tak są zwarte na płycie. Może ktoś znalazł schemat zasilacza liteon ps-4241-01?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Do M8x/M9x korzystam z przelotek kupionych z Aliexpress, mają takie same wyprowadzenia jak podane w temacie dwa lata wcześniej, plus jedną dodatkową masę oraz dodatkowe +5V (to, co jest opisane na fioletowym kablu jako 5V to +5V Stand-by).

W mojej przelotce wygląda to tak (widok na wtyczkę od strony pinów):
    Lenovo H530-schemat przejściówki zasilanie 24 pin (żeńska) na 14 pin (męska)

Z drugiej strony warto się upewnić, co faktycznie powinno być na tym pinie (na rysunku nr 8) - na tabliczkach zasilacza nie ma żadnej informacji o szynie 5V. Może to być jakiś pin sygnałowy (i podłączenie go do +5V ustawia stan wysoki). To byłby właśnie zdaje się biały kabel w tych zasilaczach.
  • Poziom 8  
    Czekam na przejściówkę, nigdzie nie mogę dostać przedłużki atx24 do przeróbek, więc jak przyjdzie poczta odepnę pin 8, bo u mnie jest tam 1,2 V. Jak wstanie to nic więcej nie robię, jak nie to podłącze jakiś stabilizator w scalaku pod kabelki z pinów 8 i 5 (który na mojej płycie jest wolny) i zmierzę ile miliamper będzie ciągnąc na 1.2V. Szkoda że nie mam oscyloskopu żeby zobaczyć przebieg na tym pinie w oryginalnym zasilaczu.
    Edit: Wyciągnąłem pin 8 w oryginalnym zasilaczu i płyta wstaje normalnie, czekam na przejściówkę zmodyfikuję ją j.w. i dam znać czy wszystko działa z mocniejszym zasilaczem.
  • Poziom 8  
    Przejściówka dotarła, odłączyłem piny 6 i 8 (przeczytałem że jedne jest opcjonalny, a drugi jest używany w późniejszych płytach), warto też zaizolować wiszące kabelki koszulkami termokurczliwymi żeby nic nie usmażyły, oraz zauważyć że do fujitsu są podobne przejściówki z zupełnie innym rozkładem pinów więc warto trzy razy sprawdzić czy zamawiamy dobrze. U mnie wszystko działa prawidłowo, przełożyłem podzespoły do większej obudowy, zasilacz 600w i grafikę GF 560GTX. Było trochę gimnastyki, karta zasłania jeden port sata i trudno ją wyciągnąć, ale można pograć w wiedzmina 3 i watchdogs 2. Komputer złożyłem za grosze bo m92p nie obsługuje najnowszego bitlockera i pewne korpo zaczęło się ich pozbywać a kartę mam od kolegi. Pozdrawiam i powodzenia ;)

Lenovo H530-schemat przejściówki zasilanie 24 pin (żeńska) na 14 pin (męska) Lenovo H530-schemat przejściówki zasilanie 24 pin (żeńska) na 14 pin (męska) Lenovo H530-schemat przejściówki zasilanie 24 pin (żeńska) na 14 pin (męska) Lenovo H530-schemat przejściówki zasilanie 24 pin (żeńska) na 14 pin (męska)

PS. Jedno co zauważyłem to problem gdzie zamontować termometr term1, bo kiedy osiąga 55 stopni, wentylator fan2 zaczyna wyć jak odrzutowiec przy 2000rpm, dopóki temperatura nie spadnie poniżej 50 stopni.
  • Moderator - Komputery Serwis
    To są fajne sprzety, sporo M81/M82/M83 i M91/M92/M93 przeze mnie przechodzi, te komputery jeszcze spokojnie dają sobie radę (oczywiście przy niezbyt ekstremalnych zastosowaniach). Z ciekawostek - jeszcze M81/M91 korzystały ze standardowego zasilania ATX 24 pin.

Fajnie, że podzieliłeś się informacjami - na pewno w przyszłości się przydadzą osobom, które będą chciały w tych modelach wymieniać zasilacze.