Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 64 plus i GPRS-T2

piotrp_NEW 02 Lut 2017 20:43 756 8
  • #1 02 Lut 2017 20:43
    piotrp_NEW
    Poziom 15  

Witam
    Potrzebuję pomocy dotyczącej podłączenia modułu GPRS-T2 do centrali Interga 64 plus.
    Czy takie podłączenie jest prawidłowe ?
    W module GPRS-T2 wejścia ustawię jako NC.
    W centrali wyjścia ustalę na:
    Out5 - alarm włamaniowy
    Out6 - potwierdzenie zał/wył. czuwania
    Czy taka konfiguracja jest prawidłowa, oraz jakie sygnały powinienem jeszcze podać na moduł GPRS-T2 aby centrala informowała mnie o stanie alarmu ?

Pozdrawiam
    Piotrek

0 8
  • #2 02 Lut 2017 20:55
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

piotrp_NEW napisał:
    jakie sygnały powinienem jeszcze podać na moduł GPRS-T2 aby centrala informowała mnie o stanie alarmu ?

Nie wiem kto Ci polecił ten właśnie moduł do informowania o stanie systemu. Dużo lepszy byłby moduł T1.
    Co do podłączenia... było to wielokrotnie wałkowane na forum.

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #3 02 Lut 2017 21:41
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Wejścia zostaw NO (domyślny stan wyjść w Integrze). Zamiast powierdzenia zał/wył ustaw wskaźnik czuwania. Ewentualnie jesteś w stanie wykorzystując wyjście przekaźnikowe modułu załączać i wyłączać zdalnie system otrzymując sms-em jego status (do ewentualnego sterowania lepszy byłby GPRS-T4, wykorzystujesz wtedy 2 różne komendy i potwierdzenie sms tylko wtedy, gdy użyjesz telefonu do uzbrojenia systemu. Użycie klawiatury lub pilota nie spowoduje wysłania sms).

0
  • #4 02 Lut 2017 22:02
    piotrp_NEW
    Poziom 15  

norbert.s. napisał:
    Wejścia zostaw NO

Ok dzięki, że odczytałem instrukcję.
    norbert.s. napisał:
    ustaw wskaźnik czuwania

A jaka jest różnica między 1. alarmem włamaniowym, a 24. wskaźnik czuwania ?
    norbert.s. napisał:
    epszy byłby GPRS-T4

Taki mam kupiony, nie siedzę w alarmach więc nie byłem w stanie rozeznać tematu.

0
  • #5 02 Lut 2017 22:02
    sharp

norbert.s. napisał:
    jesteś w stanie wykorzystując wyjście przekaźnikowe modułu
    Oczywiście nie piszesz w tym momencie o T2, który ma autor tematu, bo takowego przekaźnika ten moduł nie ma...
    piotrp_NEW napisał:
    A jaka jest różnica między 1. alarmem włamaniowym, a 24. wskaźnik czuwania ?
    rozumiesz różnicę między alarmem a wskaźnikiem?

0
  • #6 02 Lut 2017 22:07
    norbert.s.

out 6 jako wskaźnik czuwania, bo rozumiem, że chodzi o informacje o uzbrojeniu i rozbrojeniu systemu.

Dodano po 3 [minuty]:

sharp napisał:
    Oczywiście nie piszesz w tym momencie o T2, który ma autor tematu, bo takowego przekaźnika ten moduł nie ma...

Ależ oczywiscie, że T2 takowy jeden, jedyny przekaźnik posiada drogi Macieju. Przekaźników nie posiada moduł T4, a jedynie wyjścia niskoprądowe, za to trochę jest ich więcej :wink:.

0
  • #9 03 Lut 2017 08:05
    piotrp_NEW
    Poziom 15  

norbert.s. napisał:
    out 6 jako wskaźnik czuwania, bo rozumiem, że chodzi o informacje o uzbrojeniu i rozbrojeniu systemu.

Tak dokładnie chodzi o potwierdzenie załączenia/wyłączenia czuwania.
    norbert.s. napisał:
    Ewentualnie jesteś w stanie wykorzystując wyjście przekaźnikowe modułu załączać i wyłączać zdalnie system otrzymując sms-em jego status

Przekaźnik mogę wykorzystać. Mam rozumieć że styki NO jeden daję na COM, a drugi na Z w centrali ? I Z ustawiam na 82 w centrali ?

Moderowany przez suworow:

3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

0
  Szukaj w 5mln produktów