Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Sony - kino domowe - komputer, jak to razem połączyć?

tito1994 02 Lut 2017 21:07 348 3
  • #1 02 Lut 2017 21:07
    tito1994
    Poziom 5  

Zastanawiam się nad połączeniem komputera stacjonarnego z tv do odczytywania obrazu i jednocześnie komputera z kinem domowym do odtwarzania dźwięku jak i tv z kinem domowym.
    Posiadam:
    TV - Sony Bravia KDL-40R450C
    komputer - Płyta główna MSI H110M PRO-VD
    Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB
    kino domowe - Sony BDV-E4100

Są szanse żeby to sensownie połączyć i w jaki sposób?

Pytanie kolejne - czy są szanse połączenia karty graficznej z płytą główną tak, aby z wyjścia HDMI z karty graficznej był przesył dźwięku a nie tylko obrazu, jeżeli tak, to w jaki sposób?

P.S. Myślałem nad połączeniem kina domowego z komputerem za pomocą kabla Jack-Cinch, a tv z kinem za pomocą kabla optycznego. Komputer z tv dla przesyłu obrazu to oczywista sprawa za pomocą HDMI. Będzie to działać?

1 3
  • Pomocny post
    #2 02 Lut 2017 21:42
    actin
    Poziom 33  

Audio z obrazem przez HDMI z komputera. Dźwięk włączasz w panelu sterowania.

TV z kinem przez HDMI i w tym miejscu potrzebny switch.
    Mało wejść ma te Twoje kino

0
  • Pomocny post
    #3 02 Lut 2017 21:48
    Benson000
    Poziom 14  

Jeśli podłączysz komputer z TV przez hdmi, w panelu sterowania NVIDIA, w tabeli po lewej stronie w zakłdace "Wyświetlanie" jest opcja "Skonfiguruj cyfrowe audio" (jednak można to skonfigurować dopiero po podłączeniu do TV). Tym sposobem przez HDMI będzie szedł zarówno obraz jak i dźwięk.

Oczywiście, można podłaczyć dźwięk z TV przez kabel optyczny do kina. (dźwięk zostanie przekierowany z wejścia HDMI do wyjścia optycznego w telewizorze).

0
  • #4 03 Lut 2017 07:30
    tito1994
    Poziom 5  

Co do kina domowego to jeszcze go nie mam. Dopiero zamierzam kupić jakieś do 2000zł, polecicie coś godnego uwagi? Wiem że budżet niski i nic fajnego nie dostane.

0