Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SICK flexi soft - kolejność modułów

efenix 02 Lut 2017 22:07 618 5
  • #1 02 Lut 2017 22:07
    efenix
    Poziom 9  

Witam. Pytanie dotyczy kolejności dołączania modułów w programowalnym przekaźniku bezpieczeństwa firmy SICK flexi soft. Zakładając że pięć kolejno dołączonych modułów rozszerzeń jest tego samego typu( ma 8 wejść i 4 wyjścia) to czy ma znaczenie zamiana np. 3 z 4. Zamiana ma na celu ustalenie czy moduł nr 3 jest sprawny. Nie mam niestety dostępu na tą chwilę do interfejsu modułu sterującego i nie mogę sprawdzić programu a zależy mi na czasie by to ustalić.

Dziękuję z góry za pomoc. Może ktoś spotkał się już z takim przypadkiem.
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 03 Lut 2017 12:08
    robmar26
    Poziom 10  

Możesz bez problemu. Oczywiście musisz przepiac kable bo wówczas na pewno pojawi się błąd. Skąd podejrzenie ze moduł jest uszkodzony ? Masz możliwość podłączyć się pod ten sterownik ? Wtedy najłatwiej sprawdzić co się dzieje.

0
  • #3 03 Lut 2017 23:11
    efenix
    Poziom 9  

Witam.

Moduł rozszerzenia ma 8 wejść aktywowanych przez 4 magnetyczne krańcówki NO+NC do drzwi. Wszystkie krańcówki działają bo sprawdzałem czyli warunki do pojawienia się sygnału na wyjściach Q1 i !Q2 są spełnione. Pozostałe wyjścia Q3 i Q4 działają prawidłowo. Stąd wnioskuję że albo w programie pojawił się błąd albo też coś nie tak jest z modułem.

0
  • Pomocny post
    #4 04 Lut 2017 01:49
    robmar26
    Poziom 10  

Wątpię aby to była wina modułu. Te sterowniki z racji tego że są safety mają bardzo rozbudowana diagnostykę wewnętrzną i jeśli byłby jakiś problem z modułem to sterownik od razu to zasygnalizuje czerwona diodą. Mało tego - jeśli wejścia w Twojej konfiguracji są oprogramowanie zgodnie ze sztuką to one też za pomocą poszczególnych diod przypisanych do danego wejścia dadzą informację o błędzie. Według mnie na 99 % masz nie spełniony warunek w programie. Bez podłączenia będzie ciężko. Nie masz może gdzieś wydruku z tego sterownika ? Bardzo często firmy dostarczają coś takiego razem z dokumentacją powykonawczą. Taki wydruk zawiera m.in. cały program.

0
  • #5 04 Lut 2017 09:50
    efenix
    Poziom 9  

W poniedziałek będę miał mam nadzieję dostęp do dokumentacji. W zasadzie dedukcja faktycznie wskazuje na błąd w programie bo każdy moduł się dodatkowo "samozabezpiecza" przed uszkodzeniem przez sygnalizację. Dziękuję. Dam znać w poniedziałek.

0