Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil altus 75 - Oznaczenie przewodów

[HOONIGAN] 02 Lut 2017 22:37 690 3
  • #1 02 Lut 2017 22:37
    [HOONIGAN]
    Poziom 3  

Witam, kolega ma problem z głośnikami a ja sie na tym nie znam :D więc zacytuje:
    "Mam altusy 75 i je regenerowalem nie dawno i niestety zapomniałem zrobić zdjęcia co gdzie jest i nie wiem który kabel to plus w głośniku średniotonowym ( kabel biały i niebieski) tak samo w przypadku reszty ale myślę że jak bd pewien co oznacza biały kabel ( myślę ze plus ale nwm bo teraz jest inaczej) to ogarne resztę"
    Mile widziany schemat.
    Dodam że altusy są z 1984r

0 3
  • #2 02 Lut 2017 22:51
    actin
    Poziom 33  

Sprawdź czy nie ma czerwonej kropki zrobionej lakierem na płytce glosnika. To powinien być +

Ewentualnie

Podłącz na ułamek sekundy bateryjkę 1.5v i posłuchaj. Membrana powinna zostać wypchana do przodu. Wtedy będziesz znać polaryzacje

0
  • #3 03 Lut 2017 05:39
    wkj
    Poziom 35  

Biały był zawsze minus w oznaczaniu altusów. Ze średniotonowymi to bywa różnie, aby wiedzieć czy biały to plus czy niebieski to plus, musi wyjąć kubek i sprawdzić gdzie ida w/w kolory.
    Jeżeli niebieski idzie do łączówki polutowanej z białymi to jest on minusem, a biały plusem i analogicznie odwrotnie. Jeżeli tak jest to wg. schematu średni idzie w afazie i podłączasz przy głośniku średniotonowym niebieski na plus głośnika a biały na minus. Polaryzację na głośniku jak nie jest oznaczona to sprawdzisz jak kolega wyżej napisał.

Tonsil czasem zamieniał kable przy głośnikach a czasem na zwrotnicach ot cała sprawa.

0
  • #4 10 Lut 2017 01:08
    [HOONIGAN]
    Poziom 3  

Dzięki za odpowiedzi, temat uważam za rozwiązany.

0