Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka zasilania wkrętarki

kriss032 24 Kwi 2018 13:06 6843 36
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
    hashwrc
    Poziom 10  
    Czy tej ładowarki mogę użyć do ładowania ogniw 18650 wyjetych z baterii laptopowych ?
    Czy "Moduł BMS PCM PCB ładowania i ochrony ogniw Li-ion - 3S - 12V - 20A - do ogniw 18650" to juz nie jest sam w sobie balancer i zabezpieczenie ?? Nie wystarczy do tego podłączyć ładowarki z odpowienim napięciem i prądem ?
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
    wojtek 9007
    Poziom 38  
    Witam - Czy tej ładowarki mogę użyć do ładowania ogniw 18650 wyjetych z baterii laptopowych ?
    Tak , należy dokupić wtyk XH3S ;
    https://abc-rc.pl/JST-XH-3S-wtyk
    Ten moduł jest zabezpieczeniem i ochroną .
    hashwrc
    Poziom 10  
    a czy do modułu mogę użyć każdej innej ładowarki ?? Moduł poodbno to ładowarka z zabezpieczeniami czy to tylko chwyt marketingowy. chicałbym zrobić układ do ładowania pakietu i ochrony przed przeładowaniem i rozładowaniem nadmiernym ale móc zasilać ze zwykłej ładowarki o odpowiednim napieciu.
    aregorn
    Poziom 2  
    Witam.
    pozwolę sie podpiąć od temat. Podobnie jak kolega kriss032planuję przerobienie wkrętarki na ogniwa Li-Ion. Również w oparciu o BMS importowany z "państwa środka". Zależy mi na tym aby wkrętarka pracowała bez zarzutów pod dużym obciążeniem = duży pobór prądu.
    Boję się że BMS może tego nie wytrzymać stąd moje pytanie.
    Czy można zastosować przełącznik który na czas ładowania będzie doprowadzał prąd do BMS-u (przyłącza P+ i P-) a przy pracy urządzenia przełączał je na pobór bezpośrednio z baterii z ominięciem BMS-u (wejścia B+ i B-)? Na innym forum ktoś pisał że w takiej sytuacji przy rozładowywaniu prąd nie będzie płyną przez BMS. Czy moje rozumowanie jest słuszne? Czy ktoś zna jakiś inny sposób na odłączenie BMS na czas pracy wkrętarki? Rozumiem że wtedy nie będzie kontroli nad wyładowywaniem ogniw ale to jestem w stanie zaakceptować.Przeróbka zasilania wkrętarki
    Seraffino
    Poziom 11  
    Nie bardzo rozumiem twoje obawy,co do obciążenia prądowego.Zakupujesz taki który jest odpowiedni (A).
    Jaką masz wkrętarkę,a przede wszystkim jakie będą ogniwa-max prąd rozładowania.
    -zbyszko
    Poziom 2  
    Wiertarka Bosch PSR12 -12V[/b] z Ni-Cd na Li-Ion. Czy nie byłoby najtaniej i najprościej usunć z obudowy akumulatora ogniwa Ni-Cd i w to miejce zakupić na Aliexpress (koszt z dostawą ok. 36,30 zł) i zamontować gotowy pakiet ogniw 18650 a istniejącą ładowarkę zastąpić oferowaną w komplecie? :
    Przeróbka zasilania wkrętarki
    O parametrach:
    napięcie znamionowe: 11.1 V (12 V)
    Pojemność znamionowa: 2000 mAh
    napięcie ładowania : DC 12.6 V
    ochrona napięcie: 9 V-12.6 V
    maksymalny prąd ładowania: 1.5A
    maksymalny prąd rozładowania: 22A
    rozmiar pakietu baterii: 55mm * 67mm