Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w identyfikacji sprężarki

neo_dc 03 Lut 2017 11:42 444 3
  • #1 03 Lut 2017 11:42
    neo_dc
    Poziom 32  

Hejka

Mam kompresor jak na fotkach - ktoś wie, co to ? Na zdjęciach sprężarka i zbliżenie logo.

Typ na tabliczce znamionowej to 30A. Sprężarka była oryginalnie napędzana kołem zębatym i ma ręczne sprzęgło (koło przesuwane na wałku).
    Nic wiecej nie wiem.

Pozdrawiam

Pozdrawiam
    Pomoc w identyfikacji sprężarki Pomoc w identyfikacji sprężarki

• #2 04 Lut 2017 09:07
    cezars65
    Poziom 23  

Pewnie pochodzi z jakiegoś samochodu produkcji byłego ZSRR. Co byś chciał z tym zrobić? Jeżeli stacjonarną sprężarkę to będzie wymagała sporo pracy , aby sprawdzić na początek co ona warta to po prostu ją zdemontuj ,zweryfikuj pod kątem zużycia oczyść ją z tego kożucha farb - będzie miała lepsze chłodzenie , w miejsce tej zębatki zamontuj koło pasowe i sprzęgnij z silnikiem , zrób test ile ona napompuje.

• #3 04 Lut 2017 10:31
    neo_dc
    Poziom 32  

Chciałbym zrobić sprężarkę stacjonarną do prac okołodomowych, ale z ciekawości chciałbym poznać parametry "fabryczne" no i ciekawi mnie to logo - nigdy takiego nie widziałem. Sprężarka z ręki coś tam pompuje, ale jak będę wiedział co mam, to będzie wiadomo co dalej :)

• #4 06 Lut 2017 14:24
    Vytautas_YT
    Poziom 25  

Z samochodu lub ciągnika rolniczego. Mam model Władimirec T25 i jest tam podobna, choć nie identyczna sprężarka. A logo gdzieś widziałem i zastanawiałem się odkąd kolega umieścił ten wątek co to za logo i nie mogę sobie przypomnieć gdzie się z nim spotkałem.
    Co do parametrów to po rozmiarze cylindra można oszacować że potwór to nie jest ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME